Domov Remeselné výrobky

Medovníčky od Medony – vôňa Vianoc na zahryznutie.

Medovníky sú výsledkom ručnej práce s prepracovanou bielou kornútkovou technikou vo vzoroch liptovskej čipky. Každý kus je malé umelecké dielo – originál, ktorý je robený s láskou. Medovníky sú vyrábané výlučne z prírodných surovín, sú neprifarbované, a bez konzervačných látok. Majú charakteristickú hnedú farbu, nezameniteľnú chuť a vôňu, ktorú im dodávajú vždy čerstvo zomleté koreniny. Mnohé z nich majú aj liečivé účinky.

TIP: Aby vám medovníky vydržali čo najdlhšie, skladujte ich v špajzi alebo počas zimy na balkóne. Nevystavujte ich slnku a skladujte ich v pôvodnom obale v tmavšej a chladnejšej miestnosti. Tak predídete ich vysušeniu a vyblednutiu (medovníky neobsahujú farbivá, iba kakao, ktoré po vystavení slnečnému žiareniu bledne).

Kde kúpiť:

O Miroslave Cingelovej

Medovníkom sa dá vyjadriť veľmi veľa. Nie je to len láska, či náklonnosť k druhej osobe, môže vyjadriť poďakovanie, či úctu no i poprianie zdravia. Ružomberská medovnikárka Miroslava Cingelová sa výrobe medovníkov venuje od roku 1995 a výsledky jej práce sú skutočné umelecké dielo. Jej medovníky poznajú ľudia nie len na Slovensku, ale aj vo svete.

Kontakt

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Medovníky z malebnej dedinky Liptovská Lúžna.

Vdýchnuť medovníkom dušu tak, aby pohladili oko obdarovaného a ulahodili svojou chuťou je naozaj umenie. Unikátne medovníčky z Liptovskej Lúžnej sú poctivo, ručne vyrábané a nápadito i tradične zdobené.

Pri tvorbe medovníkov s liptovskými ľudovými vzormi sa inšpirujú najmä folklórnymi prvkami z Liptovskej Lúžnej, Liptovskej Osady a Liptovských Revúc, no otvorení sú aj iným lokalitám Liptova. Medovnikárstvo už však dnes nie je len o výšivkách a čipkách. Vedeli ste napríklad, že z medovníkového cesta sa dá vytvoriť napríklad aj črpák alebo valaška?

Kde kúpiť:

O Anne Šenkeríkovej

V rámci projektu Produkt Liptova má Med(veď)ovník za cieľ premostiť to krásne a tradičné, čo Liptov ponúka s inovatívnym prístupom mladej cukrárky Anny Šenkeríkovej a bez kompromisov vo výbere surovín. Medveďovníky majú za cieľ premostiť to krásne a tradičné, čo Liptov ponúka s inovatívnym prístupom mladej výtvarníčky a bez kompromisov v zložení surovín.

Kontakt

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Prospešné pre ľudskú pokožku a ohľaduplné k prírode.

Krmešáky sú prvé prírodné bylinkové mydlá vyrábané remeselným spôsobom na Liptove.

Prírodné mydlá a šampóny sú vyrábané za studena, z výhradné prírodných surovín, v drevených formách, krájané ručne. Nasleduje pomalé dozrievanie v drevených roštoch a ručná finalizácie nielen mydiel ale aj ich obalov, čoho výsledok je, že skutočne každý kus je originál.

Bylinky z vlastnej produkcie Krmešákov sú ručne zbierané a precízne sušené vďaka čomu sa zachovajú ich prirodzené vlastnomi, farba aj vôňa.

Hlavnou úlohou Krmešákov je pokožku jemne, šetrne a ohľaduplne čistiť, a to vďaka ich výhradne prírodnému zloženiu, ktoré pokožku nezaťažuje žiadnymi syntetickými látkami. Pozitívne podporujú fyziologické procesy kože, čo sa prejaví pri ich dlhodobom používaní. Pri ich výrobe sa požívajú iba certifikované prírodné silice a éterické oleje.

Prečo sa rozhodnúť pre Krmešáky?

Majú 100% prírodné zloženie, sú autentické svojim zložením, aj vzhľadom. Ekologické, recyklovateľné balenie Krmešákov je v synergii s ich prírodnou podstatou – nie je našej modrej planéte na príťaž. Krmešáky – zdravie pre pokožku, ale aj prírodu.

Variant: na mydlovničku/ darčekové balenie dekor

Zloženie: pre zloženie konkrétneho typu mydla navštívte krmesaky.sk

čítať viac skryť

Kde kúpiť:

O Krmešákoch

Krmeš je malebná časť rovnako malebnej liptovskej obce Vlachy v blízkosti Liptovskej Mary. Práve tam bývajú Slávka a Juro, a práve tam pestujú bylinky a vyrábajú 100% prírodné bylinkové mydlá – Krmešáky – prospešné pre ľudskú pokožku, ohľaduplné k prírode.

SME RODINNÁ FIRMA

Slávka Strenková „To, čo súvisí s terajším spôsobom nášho života spätého s prírodou, čo súvisí s výrobou prírodných bylinkových mydiel, prišlo na základe postupne nadobudnutého vlastného presvedčenia o potrebe životnej zmeny. Prišlo to postupne, prirodzene a nenápadne. Nebola to nevyhnutnosť, núdza, či povinnosť. Bola to voľba. Nebolo to nič vopred vymyslené, naplánované, nebol to žiadny termínovaný projekt, ktorý bolo potrebné stihnúť. Krmešáky nám do života akosi samozrejme priniesol život – tu, v Krmeši.

Kontakt

Ľudové domáce tkané koberce sú tkané na 100-ročných krosnách. Výrobky Michala Lorenčíka pochádzajú najmä z recyklovynćh materiálov a balvny. Koberce, rohožky, alebo prehozy na posteľ tká Michal podľa požiadaviek záujemcov, najobľúbenejšie sú šírky 60, 70 a 80 cm a dĺžky 70, 120, 150 a 200 cm. Vzory sú zväčša pestré farebné pásiky, alebo melíry a odtiene jednej farby.

Stolové prestierania sú tkané na menších krosnách, materiál je zväčša vlna alebo farebné nite, dĺžky sa rôznia podľa objednávky záujemcov. V poslednej dobe sa snaží robiť rovnaké sady: prestieranie rovnakých farieb a šírky ale rôznych dĺžok, napr. pod taniere, na konferenčný stolík a podobne.

Kde kúpiť:

O Michalovi Lorenčíkovi

Michal Lorenčík, nar. v roku 1999 v Liptovskom Mikuláši, býva a tká v Kráľovej Lehote. Je invalidný dôchodca(ZŤPS), vyštudoval SOU špeciálne J.Alexyho v Lipt. Mikuláši, dva odbory. Prvým je odbor textilná výroba – tkáč a druhý Domáce práce a služby. Oba odbory skončil s vyznamenaním. Doma pracuje na starých vyše 100-ročných krosnách a má aj malé, nové , na ktorých tká stolové prestierania. Okrem toho sa venuje pleteniu ponožiek a hačkovaniu čiapok z vlny. Rád jazdí na bicykli, má rád turistiku, korčuľovanie na kolieskových korčuliach a v zime beh na lyžiach. Je tvorivý a veľmi zručný, má citlivosť pre farebné ladenie. Sám si vie vyhotoviť osnovu na tkanie až po finálny výrobok. Je neskutočné, akú krásu dokáže vytvoriť tento mladý muž.

Kontakt

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Plánovač Liptov