Domov TS_Nadšenci lyžovania vyčistia Chopok

TS_Nadšenci lyžovania vyčistia Chopok

25. 8. 2017

(Demänovská Dolina, 25. 8. 2017) – Pod Chopkom sa chystá veľké upratovanie. V piatok 8. septembra 2017 v stredisku Jasná Nízke Tatry už po štvrtý raz vyčistia zjazdovky a okolie strediska pred zimnou sezónou. Podujatie Zelený Chopok tentokrát prináša aj novinku, okrem upratovania budú dobrovoľníci sadiť v lokalite Záhradky mladé stromčeky.

Druhý septembrový piatok sa na oboch stranách Chopka objavia ľudia v rukaviciach, s vedierkami a vrecami. Dôvodom bude obľúbené podujatie Zelený Chopok vďaka, ktorému sa pred zimnou sezónou stretnú milovníci lyžovania, vyčistia svoj kopec a strávia aktívny deň v prírode. Odmenou za dobre vykonanú prácu im bude okrem času stráveného s ľuďmi „jednej krvnej skupiny“, guláš v reštaurácii Rotunda, zábava s country kapelou aj celodenný skipas.

„Je to už štvrtýkrát čo sa stretneme v pracovnej nálade, pomôžeme našej prírode a vyčistíme stredisko a jeho okolie. Zároveň sme si pre tento ročník pripravili novinku, z ktorej sa nesmierne tešíme. V lokalite Záhradky na severnej strane Chopka vysadíme dobrovoľnícky až dve tisícky stromčekov,“ povedala riaditeľka marketingu Jasná Nízke Tatry Sylvia Artzová. Výsadba mladých stromčekov je naplánovaná v spolupráci s urbárom Ploštín, ktorý dodá 2000 kusov stromčekov a náradie pre dobrovoľníkov na sadenie. Zároveň pred samotnou výsadbou dobrovoľníkov zaškolí. Táto práca je fyzicky náročnejšia, takže ju budú vykonávať tí zdatnejší dobrovoľníci.

Čistiť sa budú opäť obidve strany Chopka. Organizátori však avizujú, že záujemcovia sa musia aj tento rok dopredu registrovať na webovej stránke strediska pod vyznačeným linkom: https://www.jasna.sk/zazitky/eventy/zeleny-chopok-iv/ . V deň podujatia sa upratovači s rukavicami a vedrami začnú stretávať od 8:00 hod. pred reštauráciou Happy End na Bielej púti a na južnej strane Chopku v Krupovej. Samotné čistenie zjazdoviek a okolitej prírody potrvá od 9:00 do 12:00 hod. Následne všetkých čaká vývoz lanovkami na Chopok, obed a zábava.

„Tomuto kopcu vďačíme za veľa. Je hlavným centrom zimného turizmu nášho regiónu aj Slovenska ako takého a počet hostí a atraktivita pre návštevníkov Liptova mu rastie aj po zvyšok roka, najmä cez letné prázdniny. Hory sú pre mnohých z nás láskou na celý život a ak môžeme, tak radi priložíme pomocnú ruku a verím, že nadchneme aj ďalších a stretneme sa na kopci v ešte vyššom počte ako pred rokom,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

V minulom roku až 370 ľudí zo severu a juhu vyzbieralo takmer 100 ton kamienkov a 20 vriec odpadu. Najkurióznejšie úlovky boli dámska kabelka a fľaša pravého francúzskeho šampanského. Pozitívne je, že každým rokom počet vyzbieraných odpadkov klesá. K najmenej disciplinovaných návštevníkom strediska patria už dlhodobo niektorí fajčiari, ktorí neváhajú ohorky hasiť v snehu a následne ich len tak pohodiť.

Podujatie Zelený Chopok organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV spolu so strediskom Jasná už 8. septembra a online registrácia stále beží.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov