Domov Chata pod Náružím

Chata pod Náružím

Príjemné tiché horské prostredie Západných Tatier zaručuje pokoj a možnosť uniknúť od starostí dnešného uponáhľaného sveta.  Do tohto idylického prostredia je vsadená Chata pod Náružím v Červenci (1 420 m n. m.). Chata je výborným východiskom hrebeňových túr, ak začnete na vrchole Babiek (1 566 m n. m.), pokračujete Ostrým a Sivým vrchom cez Brestovú, Salatín, Pachoľu, Baníkov s konečnou na Kasprovom vrchu.

Chata je v prevádzke celoročne hlavne počas víkendov, nepretržite v mesiacoch júl a august. Chata má kapacitu 30 lôžok (3 izby po 10 lôžok). V núdzi je možnosť ubytovania v štíte, ktorý má kapacitou cca 20 osôb. Prenocovanie na chate je spoplatnené. V prípade že máte záujem ísť na chatu aj na noc, je potrebné nahlásiť sa u chatára. Ak o vás nebude vedieť, nemusíte byť ubytovaní. Do chaty je zákaz vodiť akékoľvek domáce zvieratá!

Stravovanie na chate nie je zabezpečené. Je tu však možnosť prípravy jedál z vlastných zásob v kuchyni so šporákom a varičom. Kuchynský riad na varenie ako aj taniere a hrnčeky sú k dispozícii a takisto aj čistiace prostriedky. 

Chata pod Náružím a okolie Červenca poskytuje veľa možností na organizovanie športových akcií a pretekov. Tieto majú bohatú tradíciu. Najznámejšie sú lyžiarske preteky pod názvom „Cena Červenca“. Turisti pravidelne organizujú v druhý marcový víkend výstup na Sivý vrch, prvú augustovú sobotu výstup na Baníkov s okresnou a celoslovenskou pôsobnosťou. Lyžiarsky oddiel v spolupráci s Obecným úradom organizuje celoslovenské preteky v behu do vrchu pod názvom „Choď ako môžeš“, so štartom pri lome 820 m n.m. s cieľom na chate 1420 m n.m., dĺžka trate 3700 m, prevýšenie 600m. Horolezci už niekoľko rokov organizujú tradičné preteky v skialpinizme. Dnes pod názvom „Bokami Západných Tatier“, v spolupráci s Tj Roháče Zuberec a Skialpinistickým klubom Žiarska dolina. 

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov