Domov Pobytový balík Chata Smrekovica & Lesmír

Pobytový balík Chata Smrekovica & Lesmír

Vysoko v horách Veľkej Fatry (1 339 m). Na mieste, kde má príroda prednosť pred civilizáciou sa nachádza na okraji prírodnej rezervácie Skalná Alpa pod rovnomenným vrcholom Veľkej Fatry. Prístup k chate je vlastným dopravným prostriedkom zo štátnej cesty Banská Bystrica – Ružomberok. Odbočka je 10 km od Ružomberka v osade Podsuchá, odtiaľ 8 km až k chate. Chata Smrekovica ponúka ubytovanie vo dvoj a troj lôžkových izbách (s možnosťou prístelky), a v troch apartmánoch s celkovou kapacitou 55 lôžok. Každá izba má svoje sociálne zariadenie.

Chata je ideálnym miestom pre športových nadšencov (turistika, horské bicykle, skialpinizmus, zjazdové aj bežecké lyžovanie) aj pre milovníkov horskej prírody.

Prírodovedno-poznávací balíček

Prírodovedno-poznávací balíček na 1,5 dňa obsahuje:

 • Ubytovanie s polpenziou začínajúce večerou a končiace raňajkami
 • Po chutnej večeri na populárno-náučnej prednáške so skúseným lektorom prírodného turizmu poodhalíte tajomstvá života v našich horách
  – Aké fascinujúce príbehy ukrývajú lesy a pralesy vo Veľkej Fatre?
  – Mýty a skúsenosti z poznávania šeliem ako sú medveď, vlk, a ďalšie
  – Prečo toľko “rozruchu” okolo hlucháňov, čo to znamená pre nás ľudí?
  – Priestor na vaše otázky a diskusiu
 •  Nasledujúci deň pokračujete s týmto lektorom priamo do náručia veľkofatrianskych pralesných obrov počas poznávacieho výletu na snežniciach. A možno vám aj názorne ukáže, ako hlucháň koncom zimy dvorí a toká :).
 • Na výber sú trasy:
  – od Smrekovice pralesmi Veľkej Fatry smerom na Malú Smrekovicu (4-5h)
  – od Smrekovice smerom na Rakytov (6-8h)

Termíny: 10. – 11.3., 16. – 17.3., 27. – 28.3.

Cena na osobu: 95 Eur

…..

 • minimálny vek účastníkov: 13 rokov
 • snežnice prípadne aj turistické paličky vieme požičať – poplatok za snežnice 10 Eur, paličky 4 Eur, ak by bol terén zľadovatelý, vieme požičať retiazkové mačky – 4 Eur.
 • oblečenie na exkurziu: Treba byť pripravený na veľmi chladné počasie a množstvo snehu – samozrejmosťou sú rukavice, čiapka, turistické návleky na nohy a dobrá turistická obuv. Vo vetre môžu pohodlie a potešenie zo zážitku zvýšiť lyžiarske okuliare.
 • Realizujeme v prípade, že sa prihlási aspoň 8 účastníkov. V prípade, že počet záujemcov bude 2 týždne pred akciou menší než 8, budeme všetkých informovať a dohodneme posun na ďalší termín alebo iné riešenie.

Účastníci zároveň uhradením sumy za pobyt potvrdzujú, že sa exkurzie zúčastnia na vlastnú zodpovednosť a sú si vedomí svojej fyzickej kondície pre danú trasu, lektor za účastníkov nenesie žiadnu zodpovednosť. Odporúčame vám uzavrieť si poistenie do hôr.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov