Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie PRÍBEH NÁŠHO MÚZEA: POČIATKY RUŽOMBERSKEJ REKLAMY
Toto podujatie sa už skončilo

PRÍBEH NÁŠHO MÚZEA: POČIATKY RUŽOMBERSKEJ REKLAMY

Liptovské múzeum v Ružomberku vás pozýva na ďalšie podujatie z cyklu Príbeh nášho múzea.

Téma prednášky: Počiatky ružomberskej reklamy
Prednášajúci: historik Rastislav Molda

Liptovské múzeum v Ružomberku aj v septembri pokračuje v podujatí Príbeh nášho múzea, tentokrát zameranom na formovanie reklamy v Ružomberku.

Na začiatok jesenných dní pripravili pracovníci múzea ďalšiu zaujímavú prednášku, na ktorej návštevníci spoznajú nielen zaujímavosti z ružomberskej minulosti, ale budú mať tiež možnosť vidieť a bližšie spoznať zaujímavé zbierkové predmety ukryté v depozitoch.

Už 19. septembra 2019 v podvečernom čase o 17:00 hod. predstaví návštevníkom kurátor a historik múzea Mgr. Rastislav Molda PhD. reklamnú stratégiu ružomberskej bryndziarne, ktorú založila vtedy celouhorsky známa a významná, no dnes málo poznaná rodina Makovickovcov. „Návštevníci budú mať možnosť spoznať, akým spôsobom bratia Makovickí a ich potomkovia prezentovali svoje produkty, a aké, aj dnes veľmi kreatívne reklamné stratégie využívali, aby prezentovali nielen svoj produkt, ale aj svoje meno.“ Dopĺňa historik múzea Mgr. Rastislav Molda, PhD.

Prednáška o ružomberskej reklame nadväzuje na vydarené augustové podujatie, a tak majú Ružomberčania, ale aj ostatní návštevníci možnosť pravidelne sa stretávať s minulosťou regiónu a podrobne spoznať vzácne zbierkové predmety Liptovského múzea, z rôznych období. Súčasne je pre záujemcov pripravená aj kurátorská prehliadka expozície dejín Ružomberka.

Plánovač Liptov