Cyklobus 2021

Počas letnej sezóny 2021 bude opäť v regióne premávať špeciálne vybavený autobus s nosičom na bicykle. Cyklobus je v prevádzke od 5. júna až do 26. septembra 2021 počas víkendov a cez letné prázdniny denne.

Cyklobus vychádza z Lipt. Mikuláša, pokračuje cez Podtureň, Lipt. Hrádok, Hybe, Východnú až do Važca. Späť ide rovnakou trasou. Vybrané spoje prechádzajú aj cez Kráľovu Lehotu, Liptovský Ján a Uhorskú Ves.

Grafikon cyklobusu

Pri preprave bicyklov je nevyhnutné dodržiavať technické parametre a podmienky. Nosič neumožňuje upevnenie bicyklov so širokými špeciálnymi kolesami. Pri preprave je pre dodržanie hmotnostného limitu, z bezpečnostných dôvodov a v snahe predísť akémukoľvek poškodeniu, odporúčané pri prevoze elektrobicyklov demontovať batérie pred samotným umiestnením na nosič nachádzajúci sa na zadnej strane autobusu.

Cestovné lístky si cestujúci môžu kúpiť u vodiča – cena lístka je účtovaná podľa platných tarifných podmienok spoločnosti ARRIVA Liorbus a za prepravu bicykla zaplatíte 0,50 €. Novinkou tejto sezóny je úhrada cestovného mobilným telefónom prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty.

Navrhované cyklotrasy s využitím cyklobusu

Plánovač Liptov