Domov 33%

Liptovský Ján – obec termálnych prameňov a zemianskych kaštieľov. Nahliadnite do historie obce na dobových pohľadniciach z 20-tych a 30-tych rokov, alebo spoznajte významné osobnosti z obce a ich pole pôsobnosti. Okrem toho, expozícia taktiež poukazuje na významné udalosti obce, ale aj dlhoročné pôsobenie pošty, športu a školy v obci.

Expozícia Liptovský Ján v čase je novou stálou expozíciou, ktorá sa nachádza v priestoroch Kultúrneho domu v Liptovskom Jáne. Je otvorená celoročne podľa otváracích hodín informačno kultúrneho centra.

Expozícia je rozdelená na tri časti. Prvá časť je venovaná histórii obce Liptovský Ján. Hlavnú časť tvorí Kalendárium udalostí od prvej písomnej zmienky až po súčasnosť, histórii pošty spolu s dobovými pohľadnicami, dejinám športu  v obci ale aj zákldnej škole. Druhá časť sa zameriava na významné osobnosti z obce Čajakovcov, režiséra Vlada Balca, profesora Stanislava a iných. Tretia časťou je Liptovský Ján očami umelcov – obrazy obce od rôznych umelcov, ktorí navštívili obec alebo v nej pochádzali a boli očarený jej krásami a rozhodli sa ich zvečniť vo svojich dielach.

Zaujímavosťou sú aj historické pohľadnice, ktoré sú späté s Liptovským Jánom a Jánskou dolinou. V expozícii návštevníci uvidia dobové predmety, ktoré sa viažu k výročiam obce a osobnostiam.

Expozícia prebieha bez sprievodu.

Liptovský Ján – obec termálnych prameňov a zemianskych kaštieľov. Nahliadnite na historické predmety dennej potreby a remeselnícke náradie obyvateľov Liptovského Jána, alebo spoznajte najvýznamnejšie osobnosti z rodu Sentivániovcov a ich kaštiele. Okrem toho, expozície taktiež poukazujú na aktuálne prírodné krásy Jánskej doliny, jej pramene a jaskyne.

Expozícia o rode Sentivániovcov je stálou expozíciou, ktorá sa nachádza v priestoroch Kultúrneho centra Liptovský Ján. Je otvorená celoročne podľa otváracích hodín kultúrneho centra.

Expozícia je rozdelená na tri časti. Prvá časť je venovaná vzniku obce Liptovský Ján, druhá časť sa zameriava na najvýznamnejšie osobnosti z rodu Sentivániovcov a tretia časť poukazuje na aktuálne prírodné krásy Jánskej doliny a teda na pramene a jaskyne. Zaujímavosťou sú báje, ktoré sú späté s Jánskou dolinou. V expozícii návštevníci uvidia dobové kostýmy a taktiež predmety, ktoré sa zachovali v kaštieľoch Sentivániovcov.

Expozícia prebieha bez sprievodu.

Príďte si vyskúšať Laser games (laserove hry), zabaviť sa s priateľmi alebo rodinou a posedieť si v príjemnom prostredí. Zahrať si môžete laser tag, laser maze, play dance, stolný futbal.

Laserová prestrelka v labyrinte, kolektívna zábavno-dobrodružná hra, ktorá očarí všetkých priaznivcov adrenalínu a aktívneho oddychu. Nemusíte sa obávať, že sa zašpiníte, hráte v uzavretej, pekne zariadenej aréne. Nemusíte sa báť bolesti, či prípadných modrín, na rozdiel od paintballu je laser tag úplne bezbolestný a bezpečný.

V zariadení získavate s Liptov Region Card zľavu aj na Escape Room.

Pre najmenších tu nájdete aj pekne zariadení detský kútik.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

FUN aréna pri Horskom Hoteli Mních***

Pre všetkých, ktorí chcú zažiť na Liptove niečo nezabudnuteľné, Horský Hotel Mních*** ponúka areál plný športových, zábavných aj oddychových aktivít.

Detská zóna s nafukovacím tigrom, aquazorbing, či elektrické autíčka určite prispejú k spokojnosti Vašich ratolestí. Na svoje si prídu aj adrenalínoví nadšenci pri jazde na terénnej štvorkolke, lezeckej stene, či paintballe. Vychutnajte si relax pri lukostreľbe, winchestrovke, futball zorbingu a zažite príjemný oddych a spestrenie Vašej dovolenky vo FUN aréne Liptov.

Počas vášho pobytu sa môžete občerstviť v hotelovej reštaurácii.

Plánovač Liptov