Domov Kalendár podujatí XX. Cyklistický maratón Po stopách Martina Rázusa
Toto podujatie sa už skončilo

XX. Cyklistický maratón Po stopách Martina Rázusa

Spolok Martina Rázusa v spolupráci s Mestom Liptovský Mikuláš a ŠK Leader Fox bike Liptovský Mikuláš organizujú jubilejný 20. ročník Cykloturistického maratónu Po stopách Martina Rázusa, a to v sobotu, 7. augusta 2021 na tradičnej trase z Liptovského Mikuláša (Vrbica) cez Čertovicu (1233 m n. m.), Brezno, Banskú Bystricu, Donovaly (960 m n. m.) do Liptovského Mikuláša.

Cykloturistický maratón Po stopách Martina Rázusa je jednou z nosných aktivít Spolku Martina Rázusa (založený 2002). Počas doterajších 19. ročníkov sa ho zúčastnilo vyše tisíc cyklistov zo všetkých kútov Slovenska, Čiech aj Kanady, a to na perfektne vybavených, ale aj na amatérskych strojoch. Nejde o víťazstvo, ide o účasť! Pravda, dostatočná fyzická kondícia a vhodné technické vybavenie sú podmienkou úspešnej účasti.

Registrácia – https://bitly.com/Razus2021

REGISTRÁCIA

 • od 8.00 hod. na mieste štartu, pri rodnom dome vo Vrbici – turisti aj pretekári.
 • Štartovné 20 €, v prípade online platby 10 €
 • (zahŕňa aj občerstvenie na trase, obed v Banskej Bystrici a služby súvisiace s podujatím, najmä zdravotnícku starostlivosť, zberný autobus, pomocný servis bicyklov). Štartovné platia aj účastníci, ktorí sa pridajú k pelotónu na trase, ak majú záujem o občerstvenie a obed.

ŠTART A PRIEBEH PODUJATIA

 • Štart podujatia bude o 8.45 h pri rodnom dome Martina Rázusa v Liptovskom Mikuláši-Vrbici.
 • Prvá zastávka v Brezne pri pomníku Martina Rázusa (cca o 11.00 h), položenie venca, občerstvenie. V Banskej Bystrici (cca 13.25 h) účastníci položia kyticu na hrob Martina Rázusa a doplnia sily na dobrom obede. Cieľ maratónu bude pri pamätníku Martina Rázusa v Liptovskom Mikuláši o cca 18.30 hod.

TRI SÚŤAŽNÉ ETAPY

 • Kráľová Lehota – vrch Čertovice (18 km)
 • Staré Hory – Donovaly (12 km)
 • Liptovský Michal – Andice (16 km)
 • v dvoch vekových kategóriách: do 35 a nad 35 rokov s finančnými a vecnými cenami. Účasť na súťažných etapách je pravdaže dobrovoľná.
 • Ceny pre víťazov súťažných etáp: 1. miesto 50 eur, 2. miesto 30 eur, 3. miesto 20 eur v obidvoch kategóriách v každej súťažnej etape + vecné ceny (cyklistické dresy).

DĹŽKA TRÁS

 • Celá trasa maratónu má dĺžku 182 km, účastníci si však môžu vybrať aj kratšie etapy (Liptovský Mikuláš – Brezno: 54 km, Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica: 100 km, Brezno – Banská Bystrica: 45 km, Brezno – Liptovský Mikuláš: 136 km).

UPOZORNENIE

 • Cyklomaratón sa uskutoční za neobmedzenej cestnej premávky, preto každý účastník je povinný dodržiavať dopravné predpisy a pokyny organizátorov, vrátane usmernení súvisiacich s momentálnou pandemickou situáciou.
 • Každý cyklista sa zúčastňuje podujatia na vlastné nebezpečenstvo.


Zdôrazňujeme celodennú prítomnosť „zberného“ autobusu, ktorý môžu využiť menej zdatní cyklisti na prekonanie extrémnych častí cykloturistického maratónu. Organizátori zabezpečujú aj zdravotnú službu, nápoje a obed v Banskej Bystrici.

Vyhlásenie výsledkov súťažných etáp sa uskutoční na záver podujatia v záhrade mestského Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši!

Viac informácií https://www.razus.sk/kalendar/265/!

čítať viac skryť

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov