Domov SurfWaves Tatralandia

SurfWaves Tatralandia

10 % ZĽAVA na balíček „XS Surfing“ (30 min.)

 

Je potrebné sa preukázať na Infocentre Tatralandia Liptov Region Card, zľava sa nevzťahuje na Aqua ticket.

Vďaka jedinečnému surfovaciemu komplexu nemusíte cestovať až k oceánu. Surf Waves Tatralandia ponúka skvelý zážitok surfovania na indoorovej surfovacej vlne v ľahu, na kolenách alebo v stoji. Indoorové surfovanie nenájdete nikde inde na Slovensku. Je to adrenalín určený pre profesionálov, úplných začiatočníkov i tých najmenších. Surfovanie prebieha v bezpečnom prostredí, pod dohľadom skúseného inštruktora.

ČO JE SURF WAVES?

Interiérový surf simulátor využíva špeciálnu technológiu vystavanú formou umelej rieky, ktorá dokáže tvoriť vlny, ktoré sú podobné tým v oceáne. Rovnomerný prúd vody hnaný rýchlosťou od 30 do 70 km/hod. v spojení s určitým zakrivením povrchu vytvorí ideálne podmienky pre surfovaciu dosku, ktorá sa dokáže kĺzať po hladine. Zakrivenie spôsobujúce súčasne stúpajúcu rýchlosť umožňuje surferovi skúšať a opakovať oblúčiky a vychutnať si rôzne triky. V Hawaii komplexe sa nachádzajú štyri dráhy na ploche 68 m2. Plusom umelej vlny je to, že sa naučíte surfovať v bezpečnom prostredí, ktoré je ovládateľné a tým pádom je tento šport vhodný pre všetky vekové kategórie. Vlnu si môžu vyskúšať aj deti od 6 rokov (min. 25 kg).

SURFOVANIE NA VLNÁCH TATRALANDIE

Pri vstupe do surf zóny vás privíta skúsený inštruktor, ktorý vás bude sprevádzať počas celého času na vlne. Dostávate úvodnú inštruktáž, pri ktorej sa dozviete všetky potrebné informácie ohľadom správneho úchopumanipulácie so surfom, aby ste si surfovanie, čo najviac užili. A huráá na vlnu!!! Vodu si najskôr vyskúšate akoby  na „vlastnej koži“, tzv. bodyboarde – špeciálna doska určená len na polohu ležmo, sedenie. V tejto fáze si prejdete s inštruktorom základné prvky ako je pohyb do strán, surfovanie na kolenách, skoky a otočky. Keď máte túto časť zvládnutú môžete prejsť k balansovaniu na skutočnom surfe a s chuťou si užiť indoor surfing postojačky, tzv. flowboarding. Flowboarding sa vyučuje pri hodinových lekciách. V tejto fáze si odskúšate, čo to znamená chytiť vlnu. Stáva sa z vás skutočný surfista. Základom je pohyb do strán a v priestore. Inštruktor vám môže pomôcť špeciálnym lanom, vďaka ktorému nadobudnete istotu. Zakúpili ste si iba 20 min. vstupchceli by ste ostať dlhšie? Nemusíte svoj kurz prerušiť. Na čip sa vám automaticky pripočíta ďalších 20 min. V prípade, že sa vám surfovanie zapáči máte možnosť zakúpiť si Surf akadémiu , kde svoje surfovanie zdokonalíte. Prípadne sa môžete zúčastniť jednej z našich Surf Nights.

Široká ponuka produktov v Surf Waves Tatralandia

Bodyboarding

Chceš vyskúšať surfovanie, ale nemáte odvahu sa na dosku postaviť? Máš viac ako 6 rokov? Daj šancu bodyboardu. Nakoniec zistíš, že v ľahu sa na doske dá ešte viac vyblázniť a predvádzať super kúsky. Na bodyboarding sa používa kratšia doska ako na surfovanie v stoji – flowboardingu. Môžeš skúšať rôzne polohy, ako poloha na bruchu, na kolenách či v sede. Pri bodyboardingu surferi používajú nohy, lakte a naklonenie celým telom na ovládanie bodyboardu. Ruky sú umiestnené pevne na okraji dosky.

Moderná podoba tohto športu sa objavila v sedemdesiatych rokoch, keď surfer, hudobník a inžinier v jednej osobe – Tom Morey prišiel s prvou veľkovýrobou dosky na bodyboarding. Pôvodná doska pochádzala z Havaja a hovorilo sa jej „PAIPO“, bola vyrobené z dreva. Dnešné moderné sú vyrábané z rôznych kombinácií polypropylénových materiálov s protišmykovou vrstvou.

Pri surfovaní môžete prejsť k balansovaniu na skutočnom surfe a s chuťou si užiť indoor surfing postojačky, tzv. flowboarding. Stáva sa z vás skutočný surfer. Základom je pohyb do strán a v priestore. Surfovanie na flowboarde ja vhodný pre všetkých vo veku od 6 rokov.

Flowboarding

Pri flowboardingu je kľúčové umiestniť jednu nohu dopredu na dosku a zároveň pracovať kolenami. Predná noha by mala byť vpredu alebo uprostred flowboardu, zatiaľ čo zadná noha by mala byť približne tri palce od okraja. Kľúčový rozdiel medzi flowboardingom a štandardným surfovaním spočíva v technikách, ktoré jazdci používajú na udržanie rovnováhy. Pri surfovaní je váha tela umiestnená na prednej nohe. Pri flowboarde je dôležitý tlak na zadnú nohu. Inštruktor vám môže pomôcť špeciálnym lanom, vďaka ktorému nadobudnete istotu.

Mnohé triky, ktoré sú súčasťou flowboardingu, sú inšpirované skateboardingom a wakeboardingom. Jazdci sú schopní vykonávať rôzne manévre, ktoré sa líšia v obtiažnosti ako je sklon, rotačné zmeny (90 °, 180 °, 360 °), variácie, kick-flipy a mnoho viac.

Surfovací raft

Bezpečné surfovanie pre najmenších je túžobne očakávaná novinka zimnej sezóny. Surfovací raft je určený najmä pre menšie deti vo veku od 4 rokov a s minimálnou hmotnosťou 12 kg, ktoré ešte nemôžu surfovať samostatne. Deti surfujú v sprievode rodiča alebo inštruktora na špeciálne upravených raftoch. Deti sedia vpredu a za nimi ich ešte pre väčšiu bezpečnosť istí rodič alebo inštruktor. Raft je uchytený o bungee lano, vďaka ktorému môže inštruktor určovať pohyb surfovacieho raftu, prípadne meniť intenzitu prúdu vody a dopriať „surferom“ ešte väčšiu dávku zábavy. Surfovací raft môžete využiť aj mimo vstupu do aquaparku Tatralandia.

Surfovací raft je vhodný pre deti od 4 do 12 rokov v sprievode dospelej osoby alebo inštruktora.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov