Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Domov/Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Príďte zažiť svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr do najmodernejšieho múzea svojho druhu na Slovensku. To je Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Počas interaktívnej prehliadky sa môžete pozrieť do medvedieho brloha, vypočuť si zvuky prírody a zvierat alebo vyskúšať si plazenie v jaskyni. Prehliadku ukončite v rozhľadni múzea, z ktorej uvidíte dominanty mesta Liptovský Mikuláš.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – najmodernejšie múzeum Slovenska, jediné špecializované múzeum svojho druhu na Slovensku. Na ploche približne 1400 m2 tu nájdete také vzácne exponáty ako je kostra jaskynného leva, ktorá patrí medzi najväčšie v Európe, praveká kultová maska či model meteoritu.

Pozrieť a zažiť sa tu dá svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr.Návštevníci si môžu vyskúšať, aké je to vôjsť do napodobneniny medvedieho brloha či skúsiť plazenie v jaskyni. Vystavené exponáty dopĺňajú svetelné a zvukové efekty, pri ktorých sa človek cíti, akoby naozaj prechádzal lesom. Počuť môžete napríklad piskot svišťa i zavýjanie vlka. V podkroví múzea si môžete prezrieť výstavu vysokohorského prostredia a nájdete tu i napodobeninu najstaršej chaty Vysokých Tatier – Rainerovu útulňu
Jaskynná expozícia s nádhernými kvapľami sa nachádza v podzemných priestoroch budovy a ponúka komplexný obraz o jaskyniach a jaskyniarstve. Návštevník tu môže vidieť vznik a vývoj jaskyne, jaskynnú výzdobu, archeologické nálezy, historické zaujímavosti no spozná aj samotnú prácu jaskyniara.
Nakoniec Vás pozývame na rozhľadňu múzea, z ktorej si môžete prezrieť dominanty mesta Liptovský Mikuláš  a nádhernú panorámu okolitých kopcov Západných Tatier, Chočských vrchov, Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.

Pondelok, streda, štvrtok, piatok: 9:00 - 17:00 (posledný vstup o 16:00 hod.)
Utorok: zatvorené
Sobota: 10:00 - 16:00, posledný vstup o 15:00 hod.
Nedeľa: zatvorené - otvorené od 9:00 - 11:00 len na tel. objednávku 3 dni vopred, min. 25 osôb, tel: 044 547 72 30 (10)
Zľava s Liptov Region Card:

17 % ZĽAVA z ceny lístka – dospelí
17 % ZĽAVA na pernamentku – dospelí (3 vstupy)
17 % ZĽAVA na rodinnú vstupenku (2 dospelí + 2 deti do 15 rokov)
20 % ZĽAVA na rodinnú pernamentku (3 vstupy)

VERNOSTNÝ PROGRAM

Pri uplatnení zľavy získavate 10 bodov!
Viac o vernostnom programe TU.

 

 

Kontakt

Školská 4, , 031 01 Liptovský Mikuláš

Dokumenty

Cenník 2017


Zdieľanie
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons