Domov PIESOČKOVO

PIESOČKOVO

Rozprávkové sochy z piesku – Zábava pre celú rodinu

Pozývame vás do novovybudovaného areálu PIESOČKOVA, kde uvidíte obrovské rozprávkové sochy z piesku.

Rozprávkové sochy z piesku uvidíš len tento rok, keďže každý rok bude neopakovateľný.

Na výstavbu sôch sa použilo 220 ton riečneho piesku. V areály sa nachádza 15 nadrozmerných sôch s rozprávkovými motívmi, z ktorých najväčšia meria cez dva metre. Umelecké diela vytvorili šikovné ruky siedmich rezbárov pod taktovkou Adama Bakoša, ktorý stojí za takými projektmi ako je Tatranský ľadový dóm na Hrebienku či Drevené kráľovstvo v Liptovskom Jáne.

Sochy predstavujú postavy známe zo svetových aj slovenských rozprávok. Celkovo sochy stavali až päť týždňov siedmi rezbári zo Slovenska, Poľska a Česka, pričom denne pracovali štyria. Počasie im komplikovalo celý proces tvorby. V podstate takmer päť týždňov bolo chladné počasie, prišlo sneženie, silný dážď. Teraz, keď sochy stoja, sú viac-menej odolné vonkajším vplyvom. Najväčší problém im robí mráz a sneh, takže Piesočkovo by malo fungovať do zimy. V Liptovskom Jáne očakávajú ukončenie prevádzky v decembri. Všetko však závisí od počasia, ktoré bude na sochy pôsobiť.

Počas mesiacov júl a august budú v Piesočkove navyše prebiehať animácie a tvorivé dielne. Zároveň je tam pieskovisko na hranie, preliezačky a domček.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia