Domov Koliba Liptov

Koliba Liptov

Čerstvá, voňavá a lákavá. Taká je nielen ponuka našich jedál, ale aj celá reštaurácia s názvom Koliba Liptov. Je to najväčšia koliba na Liptove a slúži aj ako vstupná brána pre všetkých ubytovaných hostí rezortu Gothal, pretože práve tu nájdete recepciu. Jej doménou je však domáce jedlo. Nechajte sa zlákať na tradičnú kuchyňu v nádhernom prostredí Liptova. Bryndzové halušky s výhľadom na slovenské hory chutia zaručene najlepšie!

Či prichádzate z wellnessu, zo svahu, z Vodného sveta alebo len tak prechádzate okolo rezortu Gothal, v našej novej Kolibe Liptov ste srdečne vítaní. Ak odbočíte z hlavného ťahu medzi Ružomberkom a Donovalmi v Liptovskej Osade ku Gothalu, určite túto zastávku neoľutujete. Pohodlie a čaro okolia si vychutnáte aj vďaka architektúre v drevenom štýle s tradičnými ozdobami a ornamentami charakteristickými pre Liptov v nápaditej kombinácii s modernými interiérovými prvkami.

No najviac si určite pochutnáte na našich tradičných slovenských špecialitách ako baraní guláš, jelení steak s zelerovým pyré, teľacie líčka so zemiakovou kašou, pečený diviak s červenou kapustou, strapačky s jahňacím mäsom, zemiakové šúľance s makom či dukátové buchtičky s vanilkovým krémom.

Malá ochutnávka, čo na kolibe pripravujú

Stále premýšľate, či sa u nás zastaviť alebo si tu rovno objednať víkendový pobyt či teambuildingové sústredenie? Čítajte ďalej a nechajte sa presviedčať nasledovnými riadkami.

  • Pravý domáci chrumkavý chlieb – ako prílohu od nás vždy dostanete čerstvo upečený domáci zemiakový chlieb, ktorý pripravujeme vo vlastnej réžii. V ponuke je tiež špaldový, multicereálny a kváskový chlebík, ktorý sa denne servíruje na raňajky, ale aj k hlavným jedlám.
  • Tradičné jedlá robíme tradičným spôsobom – zostávame verní tradíciám aj pri príprave zemiakových halušiek, strapačiek, pirohov či šúľancov. Nemusíte sa báť, že by ste u nás dostali na tanieri rozmrazený polotovar. Všetky tradičné jedlá pripravuje naša teta Zdenka s láskou, ručne. V prípade záujmu pripraví pokojne aj bezgluténové halušky
  • Pripravujeme vám pravý kohúti vývar – každý, kto raz ochutnal domáci vývar, vie, že nad neho niet. Na našom jedálnom lístku preto nechýba ani kvalitný kohútí vývar s ručne spracovanými vaječnými rezancami, ktorý po dobrej túre skvelo zahreje.
  • Čerstvo upečené dezerty a múčniky – po výdatnom športovom výkone v rezorte Gothal či v okolí si zaslúžite sladkú odmenu. A v tomto prípade sa môžete tešiť na naše dezerty a múčniky, ktoré pečieme priamo v našej prevádzke. Či už ide o tradičné šišky s rôznymi typmi krémov a lekvárov, až po tvarohový koláč či domáce dukátové buchty.
  • Kvalita a lokálnosť sú pre nás samozrejmé – vždy si vyberáme iba kvalitnú múku na chlieb, čerstvé vajcia a mliečne produkty. Na kvalitu dozeráme pri výbere surovín, preberaní, ale aj skladovaní. Aj preto väčšinu našich dodávateľov tvoria okolití drobnopodnikatelia a družstvá. Či už ide o mlieko, mäso alebo ryby – snažíme sa neustále o podporu lokálnych podnikateľov a rozvíjanie dobrých vzťahov.
  • Jedálny lístok pre celú rodinu – aj my sa riadime pravidlom – sto ľudí, sto chutí. Preto myslíme nielen na tých, ktorí si radi pochutnajú na dobre údenej rybe, ale aj na drobcov, ktorí vyznávajú klasiku. Mamičky poteší aj naše druhé pravidlo, ktorým sa riadime – žiadne umelé farbivá, arómy a dochucovadlá. Pri príprave jedál pre vašu rodinu myslíme vždy na to, aby sa zachovala čerstvosť a výživová hodnota jedla.
  • Za ochutnanie stojí aj naša bohatá vínna karta, ku ktorej vám zaručene odporúčame náš tanier atraktívnych syrových špecialít.
Á la carte zóna – otváracia doba

Kapacita: 58 stoličiek vnútorná časť + 44 stoličiek na terase

Využitie: servírovanie jedál podľa jedálneho lístka, teda Á la cartespoločenské udalosti: svadby, rodinné oslavy, promócie, firemný obed

Otváracia doba: 7.00 – 22.00 hod.

Podávanie Á la carte: 11.30 – 21.30 hod.

Vašich návštev sa nikdy neprejeme. Radi v tejto časti privítame všetkých neubytovaných okoloidúcich návštevníkov v čase otváracích hodín.

Ak vás však čaká nejaká spoločenská udalosť, sme pripravení vás u nás pohostiť. Je len na vás, či si celú oslavu vychutnáte vo vnútri, na uzatvorenej terase alebo využijete aj vonkajší priestor, kde sa dá so šéfkuchárom grilovať, údiť či variť guláš v kotlíku pre uzavretú skupinu. Priestor medzi kolibou a potokom je ideálnou voľbou, ak chcete pridať jedlu štipku zážitku.


Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia