Jasná Nízke Tatry v lete

Domov/Jasná Nízke Tatry v lete

Jasná Nízke Tatry v lete

Letná dovolenka v stredisku Jasná Nízke Tatry neponúka len čistý čerstvý vzduch, horské slnko, relax a tie najkrajšie výlety na Slovensku, ale aj možnosť získať kondičku hneď niekoľkými spôsobmi. Pohyb na čerstvom vzduchu si určite užije celá rodina! Jasná Nízke Tatry je jedinečným miestom s modernými športovými možnosťami pre každého.

Strávte letný čas u nás, užite si kopec srandy a zažite leto na Slovensku ako nikdy predtým!

PREVÁDZKA LANOVIEK LETO/JESEŇ 2017

O Demänovskej doline sa oddávna povrávalo, že skrýva mnoho drahocenných pokladov. Nikto sa k nim však neodvážil dostať, pretože ich vraj stráži drak. Aká je pravda?

Lesným strážcom chrániacim poklady celej Demänovskej doliny je milý kamarátsky DRAK DEMIÁN. Pripravte sa na putovanie po Demiánových stopách. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom – legendou Demänovskej doliny.

RODINNÉ DOBRODRUŽSTVO V NOVOM DRAKOPARKU CHOPOK

Obľúbená rodinná hra v prírode Vás zabaví novými úlohami. Drakopark nie je nejaký uzatvorený park, je to hravé putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy. Je výnimočný v tom, že na siedmich stanovištiach úloh vás privítajú umelecké sochy dráčikov, ktorí držia knihu, v ktorej keď polistujete, úlohu sa dozviete. Dráčiky sú dielom umeleckého kováča Vladimíra Eperješiho, tvorcu draka Demiána na Chopku. Každý z nich je jedinečný, môžete sa pri nich odfotografovať a odniesť si tak domov jedinečnú pamiatku z Jasnej.

Rodinná hra Drakopark Chopok, je zaručenou zábavou na čerstvom horskom vzduchu, pre veľkých aj malých. Stačí postupovať podľa mapy, ktorú nájdete v brožúrke Drakopark Chopok. Na začiatku riešenia úloh si  zvolíte ich náročnosť. Na svoje si tak prídu maličkí aj veľkí kamaráti draka Demiána a dobrodružstvo sa môže začať.

Priateľský drak Demián sa už teší na svojich kamarátov, ktorí sa vydajú po jeho stopách. Na Južnej strane Chopku, na lanovke A5 Krupová – Kosodrevina, nájdete jedinečnú Drakoparkovskú gondolu, ktorou sa môžete voziť počas celého leta.  Gondolou sa môžete previezť aj keď putujete zo severnej strany Chopka. Jazdy piatimi lanovkami na opačnú stranu kopca sú zahrnuté v cene lístka Chopok package. 

Brožúrku dostanete zadarmo k detskému lístku v Infocentre Biela Púť, v pokladni lanovky Biela Púťv pokladni lanovky Chopok Juh alebo aj v pokladni Záhradky.

Ak deti s pomocou rodičov vylúštia aspoň TRI ZÁHADY v brožúre Drakopark Chopok, odmena ich neminie!

Tú si môžete vyzdvihnúť v infocentre na Bielej Púti, v pokladni lanovky Chopok Juh alebo na pokladni Záhradky.

LOKALITY KDE NÁJDETE JEDNOTLIVÉ ÚLOHY

1. Pri jazierku na Bielej Púti, 1117 m n.m.
2. Pri preliezke na Bielej Púti, pri Hoteli Pošta **** 1117 m n.m.
3. Pri reštaurácii Happy End, 1117 m n.m.
4. Pri Vrbickom Plese, 1113 m n.m.
5. Pri nástupnej stanici lanovky TWINLINER, 1226 m n.m.
6. Pri FUNIBARE na Priehybe, 1342 m n.m.
7. V reštaurácii Rotunda, 2004 m n.m.
8. Chopok Rotunda, 2004 m n.m.
9. Pri reštaurácii Kosodrevina, Chopok Juh, 1488 m n.m.
10. Na Krupovej, Chopok Juh, 1084 m n. m.

OKREM RIEŠENIA ÚLOH NA VÁS ČAKAJÚ AJ DETSKÉ ATRAKCIE

  • Drevená prekážková dráha DRAČIA OBRATNOSŤ Biela Púť
  • Dračia VEŽA Priehyba
  • DRAKOLEZ Kosidrevina Chopok Juh
  • Veselé písmená DRAKOPARK CHOPOK na Priehybe
  • Bungee trampolína na Priehybe
  • Drevené vyrezávané sochy zvierat z Nízkych Tatier
  • Pieskovisko na Priehybe
  • Dračie VAJÍČKO Happy End Biela Púť
  • Dračie VAJÍČKA Priehyba
  • Hojdačky na Kosodrevine
  • Trampolína pri reštaurácii KOSODREVINA
  • a mnoho ďalších atrakcií

Jasná Nízke Tatry ponúka veľký počet trás pre pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami obtiažnosti, od náročných, kde sa vyžaduje určitý stupeň prípravy až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne začiatočníkov. Vyberte si podľa vašej fyzickej kondície a v prípade, že sa v horách necítite ako doma, využite služby horských vodcov, vďaka ktorým sa vaše aktivity v horách, stanú bezpečným dobrodružstvom. Ponúkame vám jednodňové ľahšie pešie horské túry i viacdňové stredne ťažké až ťažké vysokohorské túry.

Ak sa inšpirujete našou ponukou a príjmete pozvanie do sveta ticha, objavíte nádherný dar, ktorým príroda obdarila Demänovskú dolinu a Nízke Tatry.

Jedinečným zážitkom je výlet lanovkami na hrebeň Nízkych Tatier.

Letný čas na horách, horské slnko a ten najkrajší výhľad na Slovensko si užijú všetky vekové kategórie. Pestrá príroda i pestrá ponuka služieb čaká len na Vás! Zdieľanie
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons