Domov Zimný Cyklonárez
Toto podujatie sa už skončilo

Zimný Cyklonárez

Zimný cyklonárez opäť pritvrdí!

Do pretekov cyklistov organizátori prebrali množstvo prvkov z motošportu a 11. januára tak odštartuje úplne nové podujatie s vlastnými pravidlami, ktoré by mali priniesť viac zábavy aj trápenia.

Šikovným ľuďom sa podarilo vyriešiť problém s kapacitou aj ubytovaním. Premiestnili štart aj cieľ do jedného bodu a potom… potom si pozreli, ako to funguje vo svete tvrdých chlapov, kde sa stavajú trate s jediným cieľom – aby cieľom neprešiel nik. No nebojte, až také strašné to nebude, ale rozhodne to bude iné.

NOČNÝ PROLÓG ala REDBULL ROMANIACS

Jedným z najnáročnejších a zároveň najatraktívnejších enduro pretekov sveta je bezpochyby Romaniacs s jeho prológom v rumunskom meste Sibiu. Tak sa organizátori trošku rozhodli túto myšlienku zakomponovať do Cyklonárezu a výsledkom bude piatkový nočný prológ. Veď čo sme dáke B-čka?

Prológ, samozrejme, nebude obsahovať až také množstvo umelých prekážok, ale nejaké na vás budú určite čakať, plus vás poženú lesnými cestami cca 8 km. Štartovať na nočný prológ sa bude vo dvojiciach podľa štartových čísiel bez rozdielu kategórií a trás, aby sa s poradím nedalo kalkulovať.
Jednoducho, piatok večer musíte ísť ako o život (ak pomýšľate na dobré umiestnenie).

SOBOTNÉ PRETEKY

Budú odzrkadlením piatkovej snahy alebo smoly. Pre štart bude nachystaný rošt po troch pretekároch vedľa seba vo viacerých radoch za sebou. Jazdci s najlepšími časmi z piatku sa radia vpredu v trojici a za nimi s odstupom ďalšie trojice. Odštartovaní budú všetci súčasne.
Odfláknutý piatok alebo technický problém znamená sobotný štart zo zadných pozícií. O to viac sa jazdci zozadu namakajú, kým sa prederú celým polom vpred a začnú stíhať stratu na prvých.

NOVÉ ŠŤAVNATEJŠIE TRASY

Zmenou štartu sa presúvame vyššie do doliny na bývalú detskú ozdravovňu Železnô. Takmer úplne bude z trasy vypustený asfalt a to aj v prípade ľahšieho variantu.
Náročnejšia trasa bude 40 km a cca 1 800 metrov prevýšenia, jednoduchšia približne polovica z nej. Číhať budú dlhé stúpania aj  viaceré zjazdy. Samozrejme v prípade nepriaznivých podmienok sa trasy skrátia.

ČO ČAKÁ JAZDCOV?

Piatkové nočné preteky s vlastným osvetlením a hlavné sobotné preteky. Okrem súťaženia príde v piatok po pretekoch na besedu lekár Leteckej záchrannej služby a možno dá pár dobrých rád, ako si poradiť v prípade vážnych úrazov počas jazdenia v horách aj v lete.
V sobotu vás bude čakať  po zdolaní cieľa obed, vyhodnotenie pretekov s perfektnými cenami od partnerov. Pokračovať budeme premietnutím filmov od Rasťa Hatiara, ktoré boli na nedávnom Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade odmenené porotou. Nasledovať bude večera a afterpáry, kde do tanca zahrá Hudba z Marsu. V nedeľu už len raňajky a odchod do nížin.

KOĽKO TO BUDE STÁŤ?

Štartovné je stanovené na 18 €  – v tejto cene majú pretekári zahrnutý drobný darček, čip na piatkový prológ, sobotný obed (polievka plus druhé jedlo) a bezplatný vstup na všetky sprievodné akcie (beseda, premietanie, koncert na afterpárty)

Pre cezpoľných záujemcov je možnosť doplatiť si stravu a ubytovanie za prijateľné ceny.
Tak si to rozoberme:
15,60 – polpenzia na dva dni (piatková večera, sobota raňajky, sobota večera, nedeľa raňajky)
20,00 – turistické ubytovanie na dve noci (na izbe sú štyri postele, toalety, sprchy a kuchynka sú spoločné pre chodbu)
68,00 – malý apartmán na víkend piatok – nedeľa (manželská posteľ plus plnohodnotná prístelka)
136,00- veľký apartmán (manželská posteľ a vedľajšia izba 4 postele)
Každý apartmán má vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu a kuchynku. Ak túžite po vyššom štandarde, potom si musíte rezervovať ubytovanie individuálne buď na chatách na Magurke alebo priváty v Liptovskej Lúžnej či Partizánskej Ľupči.

REGISTRÁCIA

Pretekári sa budú môcť registrovať do 24. decembra. Do konca roku 2018 bude potrebné uhradiť štartovné aj prípadný poplatok za ubytovanie a stravu. Registrovať sa na mieste nebude možné. Registrovať sa môžete zaslaním mailu na adresu: ahoj@bicyklomposlovensku.sk    kde uveďte nasledovné:
MENO, PRIEZVISKO, DÁTUM NARODENIA, MOBILNÉ ČÍSLO, TRASA (ťažká alebo ľahká) + typ ubytovania.

Kde jesť a piť v blízkosti:

všetky miesta kde jesť a piť

Aktivity a relax v blízkosti:

všetky zážitky a relax