Domov Kalendár podujatí XVIII. Beh okolo Sidorova
Toto podujatie sa už skončilo

XVIII. Beh okolo Sidorova

Bežecký spolok Ruža Ružomberok a Centrum voľného času Elán za podpory Mesta Ružomberok organizujú XVIII. ročník Behu okolo Sidorova.

Štart:
09:15 – 09:30 detské kategórie
09:35 – 09:45 žiacke kategórie
10:30 dorastenci, juniori a dospelí

Prihlášky: Kategórie najmladšie žiactvo, mladšie žiactvo, staršie žiactvo, dorastenci, dorastenky, juniori, juniorky, muži, ženy a hobby – elektronická registrácia na stránke casomierapt.com do 24.09.2022 do 14:00 hod. Ostatné kategórie v deň pretekov od 08:00 do 09:00 hod.

Podmienky

Prezentácia: V deň pretekov v Hoteli Áčko
Šatne: Dorastenci, dorastenky, juniori, juniorky, muži a ženy v hoteli Áčko, pre ostatné kategórie usporiadateľ šatne nezabezpečuje
Podmienky štartu: Preteká sa podľa pravidiel atletiky a týchto propozícií. Pretekári štartujú na vlastné nebezpečenstvo. Organizátor nezabezpečuje poistenie účastníkov pretekov.
Štartovné: Výška štartovného 4,00€ elektronicky prihlásení, 5,00€ prihlásení v deň pretekov. Platba pri prezentácii. Pretekári v detských, žiackych, dorasteneckých a juniorských kategóriách a muži a ženy na 70 rokov neplatia štartovné.

Úhrada: Pretekári štartujú na vlastné náklady.

Hodnotenie

Prví traja pretekári v kategóriách deti 3 a 4 a mladšie a staršie žiactvo obdržia diplomy a medaily. Prví traja pretekári v dorasteneckých a juniorských kategóriách obdržia vecné ceny. V kategóriách mužov a žien prví traja pretekári v absolútnom poradí a prví traja vo veteránskych kategóriách obdržia finančné odmeny. Podmienkou je, že v príslušnej kategórii musia štartovať minimálne traja pretekári. V prípade, že táto podmienka nebude splnená, organizátor ponúkne pretekárovi štart vo vekovo vyššej vekovej kategórii. Zvlášť budú ocenení aj najlepší muž a žena s trvalým bydliskom v Ružomberku. Za prekonanie traťového rekordu je vypísaná finančná odmena 30,00€. Traťový rekord drží Róbert Rolko (AK Žilina) časom 47:14 min.

Organizácia

Trate: 13 000 m a 4 800 m vedú lesným chodníkom a sčasti po cestnej komunikácii, detské a žiacke trate sú vytýčené po asfaltovej komunikácii.
Meranie časov: detské a žiacke kategórie – ručné, ostatné kategórie elektronicky Časomierapt
Občerstvenie: Pre dorastenecké, juniorské, mužské, ženské a hobby kategórie guláš, pre detské a žiacke kategórie párky.
Tombola: Po skončení pretekov sa uskutoční žrebovanie všetkých štartovných čísel o zaujímavé ceny.
Generálny sponzor: Hotel Áčko
Podporný tím: Občianske združenie Ružomberok v pohybe, Občianske združenie Ružomberčan

Hlavní funkcionári pretekov:
Predseda organizačného výboru a hlavný rozhodca: Milan Kašák
Riaditeľ: Ing. Ján Svrček
Tajomník: Daniela Csiffáryová
Technický riaditeľ a autor tratí: Ladislav Valent

Preteky sú zaradené do Ružomberskej bežeckej ligy 2022.

Informácie: Ing. Ján Svrček 0905 537 341, Milan Kašák 0918 666 757

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov