Domov Kalendár podujatí SNOW FILM FEST 2022
Toto podujatie sa už skončilo

SNOW FILM FEST 2022

Kino Kultúra v Ružomberku vás pozýva na celovečerné pásmo filmov o zimných športoch a dobrodružstvách.

Program:
18:00 BEZ PÁDLA
, anglický jazyk/české titulky
Bez pádla je dobrodružný kanoistický film o snowboardingu, ktorý spája históriu hornej časti rieky Columbia so 140 km dlhou plavbou od úpätia priehrady Mica Dam až po vrchol priehrady Revelstoke. Štyria neohrození snowboardisti se v polovici januára snažia nasledovať kroky Davida Thompsona po rieke Columbia, počas jedného z najchladnejších momentov v zaznamenanej histórii v Revelstoke.
Réžia: Johan Rosen a Nick Khattar, 41 min., CAN

18:45 – INNSBRUCK. POWDER. PEOPLE, anglický jazyk/české titulky
Po mnohých zimných sezónach a súťažiach na najvyššej úrovni po celom svete končí profesionálny freeridový lyžiar z Nového Zélandu Neil Williman v Innsbrucku. Tam je vrelo privítaný talentovanými miestnymi obyvateľmi. Spoločne objavia hory Tyrolska počas celosvetovej pandémie. Ich poslanie: nájsť tie najnáročnejšie zjazdy iba pomocou verejnej dopravy.
Réžia: Timm Schröder a Neil Williman, 18 min., NZ

19:05 – PRO VRCHOL AŽ NA KONEC SVĚTA, český jazyk
Dokument Marka Holečka z expedície Antarktída 2018 rozpráva o ceste tam i späť malou plachetnicou a o jednom prvovýstupe, na do tej doby nepomenovaný kopec. Kopec dostal názov Monte Pižďuch a novú cestu pomenovali Bloody Nose. Ako lezecký parťák sa v dokumente představí Mirek Dub.
Réžia: Tomáš Galásek, 25 min., ČR

19:30 – prestávka 10 minút

19:40 – PREZIERAVOSŤ, anglický jazyk/české titulky
Cieľom expedícií je obvykle dobytie nejakého vrcholu. Pre rýchlostného horolezca a skialpinistu Benedikta Böhma a jeho tím je za tým omnoho viac. Ako možno skúsenosti z hôr preniesť do bežného života? A musí človek menej riskovať, aby bol dobrým otcom? Príbeh sa odohráva na Putha Hiunchuli (7246 m.n.m.) v pohorí Dhaulagiri v Nepále.
Réžia: Dario Tubaldo, 20 min., ITA

20:00 – ĽADOVÝ TANEC NA GODAFOSSE, anglický jazyk/české titulky
Vodopády na severe Islandu sú výzvou pre odvážnych vodákov. Akí šialení musíte byť, aby ste to skúsili v zime? Spýtajme sa Matza Brustmanna, Adriana Matterna a Jobsta Hahna z Nemecka a Sama Suttona z Nového Zélandu, ktorí začiatkom marca cestujú do Goðafossu, aby si trúfli na niečo neobyčajné. Na »Fall of the Gods« zvládla štvorica množstvo úspešných ciest na najrôznejších trasách – vrátane prvého zimného zjazdu 14 metrov vysokého hlavného vodopádu uprostred rieky.
Réžia: Olaf Obsommer, 20 min., GER

20:20 – NÁRUČ SEVERU, český jazyk
Jirka a Mili sa rozhodli užiť si severskú romantiku v jej maximálnej surovosti. Na lyžiach a bez podpory prejsť najznámejší švédsky trail Kungsleden v celej jeho dĺžke 450 km. Ako plány ovplyvnila týždeň trvajúca búrka s vetrom až 120 km za hodinu a nečakane vysokými teplotami okolo nuly? Ako sa vyvíjal ich partnerský vzťah v tak extrémnych podmienkach? Zvládli cestu dokončiť a išli by do niečoho podobného znova?
Réžia: Jirka Lichteneger a Milada Vaňkátová, 25 min., ČR

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov