Domov Poďakovanie za úrodu v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline
Toto podujatie sa už skončilo

Poďakovanie za úrodu v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline

Jedným z najtradičnejších podujatí organizovaných na sklonku leta v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline je dožinková slávnosť poľnohospodárskych a roľníckych družstiev a spoločností Liptova POĎAKOVANIE za ÚRODU. Počas tohto podujatia sa návštevníci budú môcť stať svedkami odovzdávania dožinkových vencov a vyhodnotenia súťaží Najlepší pestovateľ obilnín, zemiakov a repky, Najlepší chovateľ dojníc a oviec ako aj súťaže Najlepší chlieb a cukrárenský výrobok.

Program začína od 10.00 komponovaným programom Dožinky v Liptove, pokračuje vyhlásením Tomboly a od 13.00 sa v kostole Panny Márie v priestoroch múzea v prírode uskutočnia Služby Božie ECAV. Ďalšími sprievodnými podujatiami budú Výstava chleba a pečiva, Výstava poľnohospodárskych plodín a produktov PD a RD z regiónu Liptov a múzejní pedagógovia Liptovského múzea pripravili aj viaceré tvorivé aktivity pre deti.

K dispozícii bude aj naša novootvorená relaxačná zóna pre rodiny s deťmi a premávať bude aj Považská lesná železnica. Využite preto ešte očakávané pekné letné počasie a príďte prežiť peknú neskoro letnú nedeľu do múzea v prírode v Pribyline.

Tešíme sa na stretnutie s Vami. LIPTOVSKÉ MÚZEUM – MÚZEUM DO KAŽDÉHO POČASIA!

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov