Domov Kalendár podujatí History Múzejné kinečko: Horský vodca – Pavol Barabáš
Toto podujatie sa už skončilo

Múzejné kinečko: Horský vodca – Pavol Barabáš

Pozývame do MÚZEJNÉHO KINEČKA! Príďte si pozrieť filmový dokument ? Pavla BARABÁŠA.

HORSKÝ VODCA ➡️ profesia, ktorá si vyžaduje maximálne skúsenosti pri lezení v horách, výbornú fyzickú i psychickú kondíciu a schopnosť rýchlo rozhodovať aj pri neočakávaných situáciách, o ktoré pri vysokohorských výstupoch nie je núdza.

Ponúkame vám aktuálny program:

auguste si môžete v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pozrieť filmový dokument o živote a práci horského vodcu, pre ktorého hory nie sú iba vášňou a miestom oddychu ako pre väčšinu z nás. Jeho profesia je predovšetkým o maximálnej zodpovednosti za ľudské životy a častokrát aj o prekonávaní vlastného pocitu fyzickej i psychickej vyčerpanosti (25. august 2023 o 17:00 h).

septembri sa prostredníctvom súčasných a historických dokumentov dozviete o slovenských jaskyniach zaradených do svetového prírodného dedičstva UNESCO. Patrí k nim Dobšinská jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa a Jaskyne Slovenského a Aggtelekského krasu (29. september 2023 o 17:00 h).

októbri si pripomenieme legendárneho českého jaskyniara Františka Skřivánka vo filmovom dokumente a v diskusii s jaskyniarmi Gabom Lešinským a Petrom Holúbekom (27. október 2023 o 17:00 h).

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov