Domov Liptov Ride
Toto podujatie sa už skončilo

Liptov Ride

Liptov RideČo je LIPTOV RIDE?

Projekt Liptov Ride bol vytvorený na základe inšpirácie z pretekov, ktoré sa každoročne konajú v Kanade. Osobné skúsenosti nás utvrdili v tom, že preteky podobného charakteru budú zaujímavé aj na Slovensku. Liptov, ako jeden z mála regiónov, spĺňa svojou polohou požiadavky na ich uskutočnenie.

Liptov Ride
Hlavnou myšlienkou projektu je vytvoriť priestor pre športových nadšencov
, ktorí si môžu vyskúšať kolektívnosť tímu v piatich disciplínach. Preteky uzatvárajú sezónu zimných športov ako skialpinizmus a freeride a premosťujú a otvárajú letné športové disciplíny ako beh, bicykel a kajak. Veríme, že myšlienka prepojenia zimných športov s letnými prostredníctvom jedných pretekov bude lákadlom nielen pre samotných športovcov a divákov, ale poslúži aj ako prostriedok na šírenie osvety a atraktívnosti regiónu Liptov. V neposlednom rade sa snažíme aj o vytvorenie priestoru na realizáciu a združenie ľudí s rovnakým zmýšľaním a chuťou zapojiť sa do projektu a pripraviť účastníkom čo najlepší športovo – spoločenský zážitok.


Disciplíny

Beh. Zem.

Chceš pre zmenu po mestských behoch skúsiť beh v prírode? Toto je tvoja šanca. Zašnuruj tenisky a vyraz z mesta priamo na hory. Spoznaj čaro miestnych lesov, vodopádov a zákutí od Liptovského Mikuláša až po údolnú stanicu Lúčky v Jasnej a otvor tieto výnimočné preteky ako prvý z tímu.

LIptov RideSkialpinizmus. Sneh.

Stojíš na štarte. Pred tebou vo výške je tvoj cieľ. Jediné, čo hrá teraz rolu, je kondička a dobrá nálada. Čakajú na teba na vrchole Chopku!

Freeride. Sneh.

Vyber si svoju lajnu, zjazdi žľab na tri oblúky, skoč skalu, užívaj jazdu a výhľady, je to na tebe. Aby to ale nebolo úplne jednoduché, po jazde ťa čaká do cieľa ešte kus cesty, sneh-nesneh!

LIptov RideBike. Zem.

Stál tvoj bike celú zimu v garáži? Nevadí. Opráš ho, dofúkaj gumy a poď pretekať, čaká ťa to najkrajšie prostredie Demänovskej doliny a najlepšie výhľady na celý Liptov.

Kajak. Voda.

Na horách je ešte sneh, ale kanál už tečie? Výborne, najlepší čas pocítiť fŕkajúcu vodu v tvári. Zober pádlo, kajak a zjazdi divokú vodu. Nezabúdaj ale, že si posledné ohnivko v hre, oslavuje sa až v cieli.

LIptov RidePodmienky účasti a štartovné

Pretekať sa bude v dvoch kategóriách, tím a jednotlivec. Tím môže byť tvorený piatimi členmi, kde každý člen zastupuje práve jednu disciplínu. Pokiaľ si niekto trúfa zvládnuť viac ako jednu športovú disciplínu, tím môže mať aj menej členov. V kategórii jednotlivec musí každý športovec absolvovať všetkých päť disciplín.

Z ktorej krajiny budete, to je nám úplne jedno, hlavne aby sme si rozumeli aj bez slov.

 • Registrácia za tím je 100 eur
 • Ak registruješ tím po 28. februári 2017, cena za tím bude 115 eur
 • Registrácia za jednotlivca je 60 eur
 • Registrácia za jednotlivca po 28. februári 2017 bude 75 eur

Štartovné zahŕňa:

 • Informačný balíček
 • Reklamné materiály
 • Tričko Liptov Ride
 • Občerstvenie (voda, čaj, proteínová tyčinka, ovocie, hlavné jedlo)
 • 1x jazda lanovkou pre freeride pretekára na vrchol Chopku
 • Vstup na afterpárty

Registrácia sa uzatvorí najneskôr 31. marca 2017 a počet tímov bude limitovaný na 60.

V prípade, že registrovaný tím pozostáva aj z členov, ktorí nedovŕšili 18 rokov, je potrebné nasledovné:

 • Každý neplnoletý člen tímu si musí stiahnuť nasledovný dokument
 • Tento dokument si vytlačí a nechá podpísať zákonným zástupcom
 • Podpísaný dokument je potrebné naskenovať a odoslať na info@liptovride.sk
 • Originál si uchová a odovzdá priamo pri registrácii 8.4.2017

Registračný formulár pre jednotlivcov

Kde jesť a piť v blízkosti:

všetky miesta kde jesť a piť

Aktivity a relax v blízkosti:

všetky zážitky a relax