Domov Liptov Ride 2020 – ZRUŠENÝ
Toto podujatie sa už skončilo

Liptov Ride 2020 – ZRUŠENÝ

Spoločne veríme, že so zodpovedným prístupom každého z nás sa situácia na Slovensku a za hranicami zlepší. Práve preto sme sa rozhodli tohtoročný Liptov Ride zrušiť. Veríme, že 5. ročník by mal stáť za to a preto sme sa rozhodli venovať mu nasledujúci rok, a teda pošetríme sily a spoločne ich presunieme na prípravy Liptov Ride 2021! O možnostiach vrátenia štartovného a o registrácii na rok 2021 vás budeme čoskoro informovať. Chceli by sme sa poďakovať za vašu priazeň, a rovnaké ďakujem patrí aj všetkým dobrovoľníkom a partnerom, ktorí sa nám chystali tento rok pomôcť! Prajeme vám všetkým, nech zvládnete tieto náročné dni, posilňujte imunitu a trénujte iba individuálne!

Hlavnou myšlienkou projektu je vytvoriť priestor pre športových nadšencov, ktorí si môžu vyskúšať kolektívnosť tímu v piatich disciplínach. Preteky uzatvárajú sezónu zimných športov ako skialpinizmus a freeride a premosťujú a otvárajú letné športové disciplíny ako beh, bicykel a kajak. Veríme, že myšlienka prepojenia zimných športov s letnými prostredníctvom jedných pretekov bude lákadlom nielen pre samotných športovcov a divákov, ale poslúži aj ako prostriedok na šírenie osvety a atraktívnosti regiónu Liptov. V neposlednom rade sa snažíme aj o vytvorenie priestoru na realizáciu a združenie ľudí s rovnakým zmýšľaním a chuťou zapojiť sa do projektu a pripraviť účastníkom čo najlepší športovo – spoločenský zážitok.

Čo je Liptov Ride?

Tímové štafetové preteky, ktoré spájajú zimu a leto. Skialp, freeride spolu s bikom, behom a kajakom? Všetko je možné! Tak vytvor tím ľudí a spolu vyhrajte Liptov Ride.

Beh. Zem.

Chceš pre zmenu po mestských behoch skúsiť beh v prírode? Toto je tvoja šanca. Zašnuruj tenisky a vyraz z mesta priamo na hory. Spoznaj čaro miestnych lesov, vodopádov a zákutí od Liptovského Mikuláša až po údolnú stanicu Lúčky v Jasnej a otvor tieto výnimočné preteky ako prvý z tímu.

Skialpinizmus. Sneh.

Stojíš na štarte. Pred tebou vo výške je tvoj cieľ. Jediné, čo hrá teraz rolu, je kondička a dobrá nálada. Čakajú na teba na vrchole Chopku!

Freeride. Sneh.

Vyber si svoju lajnu, zjazdi žľab na tri oblúky, skoč skalu, užívaj jazdu a výhľady, je to na tebe. Aby to ale nebolo úplne jednoduché, po jazde ťa čaká do cieľa ešte kus cesty, sneh-nesneh!

Bike. Zem.

Stál tvoj bike celú zimu v garáži? Nevadí. Opráš ho, dofúkaj gumy a poď pretekať, čaká ťa to najkrajšie prostredie Demänovskej doliny a najlepšie výhľady na celý Liptov.

Kajak. Voda.

Na horách je ešte sneh, ale kanál už tečie? Výborne, najlepší čas pocítiť fŕkajúcu vodu v tvári. Zober pádlo, kajak a zjazdi divokú vodu. Nezabúdaj ale, že si posledné ohnivko v hre, oslavuje sa až v cieli.

ministerstvo 2020 dovolenka na slovensku dobrý nápad

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky