Domov Letné kino – STRATILI SME STALINA
Toto podujatie sa už skončilo

Letné kino – STRATILI SME STALINA

Premietanie filmových noviniek v záhrade Múzea Janka Kráľa

10. 7. PODOBA VODY
Dráma / Fantasy / Romantický
USA, 2017, 123min
Réžia: Guillermo del Toro
Hrajú: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins

V čase eskalujúcej studenej vojny začiatkom 60. rokov pracuje nemá a osamelá Elisa ako upratovačka v prísne stráženom vládnom laboratóriu, kde jedného dňa objaví nový exemplár, tajomného morského tvora. Zatiaľ čo Elisa k nemu začína cítiť náklonnosť, šéf zariadenia Richard Strickland túži len po tom, aby z neho vyťažil vedeckú výhodu oproti Sovietom, pričom sa správa s rovnakou dominanciou, akú prejavuje voči svojej manželke. Jeho ohavné spôsoby vyvažujú Elisina černošská kolegyňa Zelda a jej sused Giles, ktorí mu poskytujú zábavné odľahčenie stelesnením no zároveň podrývaním dobových stereotypov.

17.7.2019 A JE TU ZAS
Komédia / Dráma
Nemecko, 2015, 110 min
Hrajú: Oliver Masucci, Fabian Bush, Gerdy Zint
Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudil v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? 

31.7. STRATILI SME STALINA
Komédia / Dráma
Veľká Británia / Francúzsko / Belgicko, 2017, 106min
Réžia: Armando Iannucci
Hrajú: Steve Buscemi, Jerey Tambor, Jason Isaacs
Piateho marca 1953 umiera muž. Týmto mužom je Jozef Stalin. Po jeho skone vypuká v radoch jeho najbližších totálny zmätok a panika. Na to, čo nastane po skone veľkého vodcu, sa doteraz báli iba pomyslieť. Behom jeho života sa sústredili predovšetkým na to, ako ho prežiť. A teraz sa začnú naplno prejavovať absurdné a pokrivené charaktery všetkých týchto Stalinových pohrobkov. Začína tragikomický boj o absolútnu moc nad komunistickou ríšou, ktorá do tejto chvíle patrila len a iba brutálnemu diktátorovi.