Domov Kalendár podujatí Rodiny s deťmi Lampiónový sprievod sv. Martina
Toto podujatie sa už skončilo

Lampiónový sprievod sv. Martina

Mesto Ružomberok vás pozýva na Lampiónový sprievod sv. Martina.

Lampiónový sprievod sa uskutoční 10. novembra 2023 so začiatkom o 16:30 hod. v Parku Š. N. Hýroša v Ružomberku, kde bude pripravený krátky (cca 20 minút) program pre deti, ktoré môžu prísť s vlastnými lampiónmi. Veríme, že sa deťom bude páčiť tieňové divadielko v podaní študentov dramatického krúžku SZŠ Schererovej, inscenácia na základe legendy o sv. Martinovi, ktorá deťom odovzdá posolstvo, že keď sa človek podelí, zohreje to viac ako jedno srdce.

Sv. Martina budeme mať v parku Hýroša zosobneného v jazdcovi na bielom koni, ktorý pôjde na čele sprievodu, deti sa budú môcť s koníkom odfotiť, dať mu maškrtu, a bude možná aj interakcia s koníkom.

Ako je tradíciou, pridanou hodnotou pre lampiónový sprievod bude benefícia v spolupráci s Materským centrom Nevedko a s terénnymi pracovníkmi sociálnej práce mesta Ružomberok, s názvom „Zbierka sv. Martina“. Potrebné sú najmä plienky, potraviny, drogéria či hygienické potreby. Všetky dary bude možné odovzdať v Parku Š. N. Hýroša v deň konania podujatia v čase od 16:00 do 17:30 hod. alebo na Mestskom úrade v Ružomberku od 06.11. do 10.11.2023 v čase úradných hodín na podateľni.

Tešíme sa, že sa akýmkoľvek spôsobom zapojíte, či  zúčastníte sprievodu pre dobrú vec alebo len tak pre potešenie.

Program:

  • Legenda o sv. Martinovi: tieňové divadielko pre deti (Scherer’s)
  • Sprievod sv. Martina na bielom koni po trase: Park Š. N. Hýroša – Veľký Závoz – Radnica – Malý Závoz – ulica Podhora – Park Š. N. Hýroša
    – interakcia s koníkom pred začatím a po ukončení sprievodu

Sprievodné podujatia:
– tvorivé dielne na výrobu lampiónov:
Liptovské múzeum 30. – 31.10. a 7. – 8.11.2023
Mestská knižnica Ružomberok 9.11.2023 o 15:00 hod.

– zbierka sv. Martina pre sociálne slabšie rodiny: plienky, potraviny, drogéria, hygienické potreby
Zbierka je organizovaná v spolupráci s Materským centrom Nevedko.

Na podujatí „Lampiónový sprievod sv. Martina“ budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom „Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737“ za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube kanáli, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.

Zmena programu vyhradená.

Plánovač Liptov