Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie Ida Kelarová & Jazz Famelija
Toto podujatie sa už skončilo

Ida Kelarová & Jazz Famelija

Unikátny koncert prvej dámy rómskej hudby, ktorá spája svety rómskej kultúry a jazzu. 

Čaká na vás večer plný emócií, ktoré si podmania každého, kto má otvorené srdce. Ida Kelarová prináša komplexnú spoveď zrelej ženy, ktorá svoju cestu životom zapisuje v notách a v hudbe Jazz Famelije pulzuje rómska krv. Tvorba tejto formácie sa vyznačuje prepájaním rómskych harmónií a latinsko-amerických rytmov so zvukom jazzovej kapely. Okrem osvedčených skladieb z minulých albumov a rómskych ľudových piesní tvoria repertoár aj nové skladby, ktorých autorom je už tradične spevák, gitarista a kapelník Desiderius Dužda. Okrem neho kapelu tvoria aj Ondrej Krajňák (klavír), Tomáš Baroš (kontrabas), Marián Ševčík (bicie). Jednotliví muzikanti dostávajú v skupine veľa priestoru, a tak si diváci môžu ich hru, nabitú energiou a emóciami, vychutnať aj v niekoľkých sólach.

Hoci formáciu tvoria výrazné muzikantské osobnosti, speváčka a zbormajsterka Ida Kelarová vás ani na chvíľu nenechá na pochybách, kto je hlavou tejto formácie. Svojou intuíciou a citom vedie kapelu od pomalých a smutných piesní až k záverečným čardášom. Jej schopnosť otvoriť svoje srdce a vložiť všetky svoje emócie do hlasu je už povestná. Emócie a ich odkazy sú schopné osloviť aj toho, kto nerozumie textom v rómštine a podeliť sa s ním o pocity vlastné každému človeku.

Ida Kelarová tiež prostredníctvom hudobno-vzdelávacích projektov už 20 rokov podporuje mladých talentovaných umelcov, ktorí, či už z finančných, sociálnych, rasových či iných dôvodov, nemajú šancu na rozvíjanie svojho umenia a realizáciu. Krst nového albumu Idy Kelarovej, rómskeho detského zboru Čhavorenge a Českej filharmónie prebehol len pred nedávnom v pražskom Rudolfine a zožal nesmierny úspech.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Predpredaj vstupeniek v Informačnom centre a Dome kultúry 

Kde jesť a piť v blízkosti:

všetky miesta kde jesť a piť

Aktivity a relax v blízkosti:

všetky zážitky a relax

Plánovač Liptov