Domov FULLOVE DNI 2019: JANA ANDEVSKÁ
Toto podujatie sa už skončilo

FULLOVE DNI 2019: JANA ANDEVSKÁ

Mestá po celom svete sa usilujú vyzdvihnúť niečo zaujímavé a pozitívne, čo je pre ne charakteristické, čo ich reprezentuje a funguje ako značka. Tak máme mesto umenia (Madrid),
mesto vied (Valencia), mesto mostov (Porto), mesto veží (Praha) či mestá olympijských víťazov (Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica). A sú aj mestá, ktoré svoju značku budujú na osobnosti slávneho rodáka: Mozartov Salzburg, či Viedeň Gustáva Klimta.

Ružomberok má Ľudovíta Fullu: nadaného miestneho chlapca, z ktorého vyrástol zrelý, vzdelaný, slobodný a sebavedomý Európan. Jeho mimoriadne dielo spája lásku k tradíciám, vidieku, folklóru aj detským kresbám s dospelým pohľadom a skúsenosťou moderného mestského človeka. Kresby, maľby, písmo, texty, grafiky… Fullove dedičstvo je veľké, bohaté a pestré. Chceme, aby práve takéto boli aj Fullove dni – viacdňový mestský festival, ktorého poslaním je pripomínať Fullov príbeh, zviditeľňovať to najlepšie z domácej scény, prinášať nové podnety, meniť tvár mesta a skvalitňovať život v ňom tak, aby sa Ružomberok zapísal na kultúrno-spoločenskú mapu Slovenska i Európy.
Tento rok vás srdečne pozývame na nultý ročník Fullových dní. Viaže sa k 50. výročiu založenia Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku a pripravili sme ho ako ochutnávku veľkých, bohatých a pestrých zážitkov, ktoré vám mienime sprostredkovať tu v Ružomberku pravidelne, každý rok.
Tešíme sa na vás!

Program

Streda 18. septembra
SNG – Galéria Ľudovíta Fullu

18:00 Hisstorry

Štvrtok 19. septembra
SNG – Galéria Ľudovíta Fullu

18:00 Re-konštrukcia Fullovho bytu + Zaostrené na detail, výstavy
19:00 Jana Andevská, koncert
20:20 PechaKucha Night špeciál

Piatok 20. septembra
SNG – Galéria Ľudovíta Fullu

9:00 Bicyklom za Fullom
10:00 Iné vízie SK
12:00 GĽF outdoor na Podhore

Piatok 20. septembra
Park Štefana Hýroša

15:00 DFS Liptáčik
16:00 FS Liptov
17:15 RK Jazz band
18:10 Zamatne, premiéra filmu Zuzana Hruškovej
18:30 Ley Skeletonn + krst SP FULLA
19:30 Banda
21:00 Vidiek