Festival bábkových divadiel – ZA 7 HORAMi

Domov/Kultúrne podujatie, Pre deti/Festival bábkových divadiel – ZA 7 HORAMi
Loading Udalosti
  • Táto udalosť sa skončila.

Festival bábkových divadiel – ZA 7 HORAMi

Podujatie plné rozprávok pre rodiny s deťmi v Liptovskom Jáne

ZA 7 HORAMi je trojdňové podujatie, ktoré zaujme najmä rodiny s deťmi vo veku 3-12 rokov. Hlavným lákadlom bude festival bábkových divadiel, ktoré budú počas troch dní ponúkať návštevníkom kultúrnu zábavu naprieč celým Liptovským Jánom. Na návštevníkov Liptova čaká pútavý program aj veľa známych osobností.

Festival sa začína už o

0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

PROGRAM FESTIVALU V LIPTOVSKOM JÁNE

  • Štvrtok až sobota – zábava od ranných hodín do večera
  • Vystúpenia 6 rôznych bábkových divadiel
  • Živé rozprávkové postavičky
  • Sníček Hugo
  • Televízni trpaslíci
  • Tomáš Bezdeda
  • Sranda Banda
  • Rozprávkový deduško
  • Atrakcie pre deti
  • Populárne aj športové osobnosti
  • Cooking show s Ivanom Rusinom
  • Výborné jedlo
  • Hravé učenie sa prvej pomoci
  • Triedenie odpadu s deťmi
  • Šport, zábava a tvorivé dielne
  • A mnoho iného…

Hlavný program festivalu bude v sobotu 7. júla 2018.

https://www.visitliptov.sk/wp-content/uploads/2018/03/Za-7-Horami_plagat.jpg

Divadelné predstavenia

5. JÚL 2018 ŠTVRTOK

09:30 – 10:00 KOCÚR V ČIŽMÁCH, Kultúrny dom
10:30 – 11:00 ROZPRÁVKOVÝ HRNIEC, Penzión Horec
12:00 – 12:30 HANIČKA BEZ RÚK, Koliba Strachanovka
14:00 – 14:30 ČERT A HUSÁR, Liptovský Dvor
16:00 – 16:30 FAREBNÁ ROZPRÁVKA, Hotel Alexandra

6. JÚL 2018 PIATOK

09:30 – 10:00 O PYŠNEJ DOROTKE, Kultúrny dom
11:00 – 11:30 HANIČKA BEZ RÚK, Koliba Strachanovka
12:00 – 12:30 DRAČIA ROZPRÁVKA, Hotel Alexandra
14:00 – 14:30 VALIBUK, Liptovský Dvor
15:00 – 15:30 DON ŠAJN ALEBO MÁRNOTRATNÝ SYN, Penzión Horec
16:30 – 17:00 O TROCH GROŠOCH, Koliba Strachanovka

7. JÚL 2018 SOBOTA

09:30 – 10:00 ČERTOVSKÁ ROZPRÁVKA, Kultúrny dom
10:30 – 11:00 HANIČKA BEZ RÚK, Penzión Horec
11:00 – 11:30 ČERT A HUSÁR, Liptovský Dvor
12:00 – 12:30 DON ŠAJN ALEBO MÁRNOTRATNÝ SYN, Hotel Alexandra
14:00 – 14:30 O TROCH GROŠOCH, Penzión Horec
15:00 – 15:30 ROZPRÁVKA PRE DÁŠENKU, Koliba Strachanovka
16:30 – 17:00 ŽABIA PRINCEZNÁ, Penzión Horec

PROGRAM V KRÁĽOVSTVÁCH

5. JÚL 2018 ŠTVRTOK

Denný program:

  • 09:30 – KOCÚR V ČIŽMÁCH – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 10:00 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • Výstava netradičných bábok a detskej tvorby
  • Liptovský jarmoček a ochutnávka syrov
  • Ukážky tradičných remesiel

Denný program:

  • 09:45 – Poďho na dereš – vyskúšajte si ľahnúť na dereš, ako za čias Jánošíka
  • 10:30 – Zvieratká zo ZOO Kontakt – dotknite sa, pohlaďte zvieratká aj ich bližšie spoznajte
  • 11:15 – Škola plieskania bičom – naučte sa fígle s bičom
  • 12:00 – HANIČKA BEZ RÚK – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 12: 30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 13:15 – Autogramiáda hokejových hviezd
  • 14:15 – Poďho na dereš – vyskúšajte si ľahnúť na dereš, ako za čias Jánošíka
  • 15:15 – Škola plieskania bičom – naučte sa fígle s bičom
  • 16:15 – Zvieratká zo ZOO Kontakt – dotknite sa, pohlaďte zvieratká aj ich bližšie spoznajte

Denný program:

  • 09:30 – Objav tajomstvo čistej vody – poučte sa aj zabavte s vodou, správny pitný režim = zdravé dieťa
  • 10:00 – Rytieri na “koňoch” – premeňte sa na rytierov a na koníky
  • 10:30 – ROZPRÁVKOVÝ HRNIEC – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 11:00 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 11:30 – Hľadaj zlatý poklad – rady ako ušetriť, vreckové áno či nie, svet peňazí v kocke
  • 12:00 – Malý záchranár – rozprávková prvá pomoc
  • 13:30 – Rozprávkové tvorivé dielne
  • 14:00 – Pestrofarebný svet odpadu – naučte sa s nami triediť odpad hravo
  • 14:30 – Zatrénuj si s Attilom Véghom – majster sveta v MMA
  • 15:00 – Kajakársky trenažér – naučte sa s profesionálmi sedieť v kajaku a pádlovať
  • 16:30 – Rytieri na “koňoch” – premeňte sa na rytierov a na koníky
  • 17:00 – Trpaslíci foto point – spravte si fotku

Denný program:

  • 09:30 – Malý záchranár – rozprávková prvá pomoc
  • 11:00 – Škola malých zbojníkov – naučte sa spolu s nami ako byť dobrým zbojníkom
  • 12:00 – Zábavné cvičenie s akrobatickou lyžiarkou Zuzkou Stromkovou
  • 13:00 – Žongléri v pohybe – naučte sa hravé žonglovanie
  • 14:00 – ČERT A HUSÁR – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 14:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 15:30 – Škola malých zbojníkov – naučte sa spolu s nami ako byť dobrým zbojníkom
  • 17:00 – Podvečerná opekačka
  • 18:30 – Rozprávka na dobrú noc – prečítame si rozprávku

Denný program:

  • 09:30 – Bavíme sa s klaunom Adynom
  • 10:00 – Autogramiáda akrobatickej lyžiarky Zuzky Stromkovej
  • 10:00 – Manner tour 2018 – takmer celý deň koštujte ružové oplátky, bavte sa a súťažte
  • 10:30 – Ranná rozcvička s Attilom Véghom – majster sveta v MMA
  • 11:00 – Hviezdna škola hokejových talentov – zahrajte si hokej s výbornými hokejistami
  • 12:30 – Staň sa majstrom pokutových kopov – zahrajte si futbal
  • 14:00 – Malý záchranár – rozprávková prvá pomoc
  • 15:00 – Klaun Adyno a jeho hravá show
  • 15:30 – Futbalová abeceda s profíkmi – naučíme vás futbal
  • 16:00 – FAREBNÁ ROZPRÁVKA – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 16:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla

Celodenný program:

09:00 – 18:00 Príďte si poskladať svoj model s LEGÁČIKOM.

RC modely v pohybe  ako ste ich ešte nezažili:

  • Kamióny
  • Expedičné vozy
  • Monster
  • Buggy
  • Trial

6. JÚL 2018 PIATOK

Denný program:

  • 09:30 – O PYŠNEJ DOROTKE – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 10:00 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • Výstava netradičných bábok a detskej tvorby
  • Liptovský jarmoček a ochutnávka syrov
  • Ukážky tradičných remesiel

Denný program:

  • 09:30 – Škola plieskania bičom – naučte sa fígle s bičom
  • 10:00 – Zvieratká zo ZOO Kontakt  dotknite sa, pohlaďte zvieratká, aj ich bližšie spoznajte
  • 10:30 – Autogramiáda Tomáša Bezdedu
  • 11:00 – HANIČKA BEZ RÚK – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 11:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 12:30 – Poďho na dereš – vyskúšajte si ľahnúť na dereš, ako za čias Jánošíka
  • 13:15 – Škola plieskania bičom – naučte sa fígle s bičom
  • 14:15 – Zvieratká zo ZOO Kontakt  dotknite sa, pohlaďte zvieratká, aj ich bližšie spoznajte
  • 16:30 – O TROCH GROŠOCH – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 17:00 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • Ukážky rezbárskeho umenia

Denný program:

  • 09:30 – Malý záchranár – rozprávková prvá pomoc s odborníkmi z FALCK
  • 10:30 – Ranná rozcvička s Attilom Véghom – majster sveta v MMA
  • 11:00 – Objav tajomstvo živej vody – poučte sa aj zabavte s vodou, správny pitný režim = zdravé dieťa
  • 11:30 – Rytieri na “koňoch” – premeňte sa na rytierov a na koníky
  • 12:30 – Hľadaj zlatý poklad – rady ako ušetriť, vreckové áno či nie, svet peňazí v kocke
  • 13:00 – Kajakársky trenažér – naučte sa s profesionálmi sedieť v kajaku a pádlovať
  • 14:00 – Trpaslíci foto point – spravte si fotku
  • 15:00 – DON ŠAJN ALEBO MÁRNOTRATNÝ SYN – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 15:45 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla

Denný program:

  • 09:30 – Žongléri v pohybe – naučte sa hravé žonglovanie
  • 10:30 – Škola malých zbojníkov – naučte sa spolu s nami ako byť dobrým zbojníkom
  • 12:00 – Pestrofarebný svet odpadu – naučte sa s nami triediť odpad hravo
  • 13:30 – Autogramiáda hokejových hviezd
  • 14:00 – VALIBUK – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 14:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 15:00 – Žongléri v pohybe – naučte sa hravé žonglovanie
  • 15:30 – Zaspievajte si s Tomášom Bezdedom
  • 16:15 – Škola malých zbojníkov – naučte sa spolu s nami ako byť dobrým zbojníkom
  • 17:30 – Podvečerná opekačka

Denný proram:

  • 09:30 – Bavíme sa s klaunom Adynom
  • 10:00 – Futbalová abeceda s profíkmi – naučíme vás futbal
  • 11:15 – Hviezdna škola hokejových talentov – zahrajte si hokej s výbornými hokejistami
  • 12:00 – DRAČIA ROZPRÁVKA – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 12:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 13:30 – Pestrofarebný svet odpadu – naučte sa s nami triediť odpad hravo
  • 14:30 Hviezdna škola hokejových talentov – zahrajte si hokej s výbornými hokejistami
  • 15:45 – Dostať sa do kondície s Attilom Véghom – majster sveta v MMA
  • 16:30 – Staň sa majstrom pokutových kopov – zahrajte si futbal

Celodenný program:

Ukážky modelov iba v prípade priaznivého počasia.

09:00 – 18:00 Príďte si poskladať svoj model s LEGÁČIKOM.

RC modely v pohybe  ako ste ich ešte nezažili:

  • Kamióny
  • Expedičné vozy
  • Monster
  • Buggy
  • Trial

7. JÚL 2018 SOBOTA

Denný program:

  • 09:30 ČERTOVSKÁ ROZPRÁVKA – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 10:00 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • Výstava netradičných bábok a detskej tvorby
  • Liptovský jarmoček a ochutnávka syrov
  • Ukážky tradičných remesiel

Denný program:

  • 10: 30 – Zvieratká zo ZOO Kontakt – dotknite sa, pohlaďte zvieratká, aj ich bližšie spoznajte
  • 11:30 – Poďho na dereš – vyskúšajte si ľahnúť na dereš, ako za čias Jánošíka
  • 12:15 – Škola plieskania bičom – naučte sa fígle s bičom
  • 13:00 – Autogramiáda hokejových hviezd
  • 13:30 – Vyrobte si šperky z drôtu
  • 15:00 – ROZPRÁVKA PRE DÁŠENKU – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 15:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 16:15 – Škola plieskania bičom – naučte sa fígle s bičom
  • 17:00 – Hráme na ľudovú nôtu – fujara a harmonika
  • Ukážky rezbárskeho umenia

Denný program:

  • 09:30 – Sníček Hugo – zábava na pódiu s maskotom TV RIK
  • 10:00 – Teátro Komika – zahrajte sa s klaunom
  • 10:30 – HANIČKA BEZ RÚK – DIVADELNÉPREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 11:30 – Folklórny súbor Pramienok – vystúpenie liptovského folklórneho súboru
  • 12:00 – Televízni Trpaslíci – zabavte sa a zaspievajte si s trpaslíkmi smajlihity
  • 12:30 – Detská kuchyňa s Ivanom Rusinom – naučte sa zdravo variť a jesť
  • 13:30 – Tomáš Bezdeda  – vystúpenie speváka
  • 14:00 – O TROCH GROŠOCH – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 15:00 – Sranda Banda – predstavenie
  • 16:00 – Folklórny súbor Pramienok – vystúpenie liptovského folklórneho súboru
  • 16:30 – ŽABIA PRINCEZNÁ – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 17:30 – Televízni Trpaslíci – zabavte sa a zaspievajte si s trpaslíkmi smajlihity
  • 18:00 – Sníček Hugo – zábava na pódiu s maskotom TV RIK
  • Zvieratká zo ZOO Kontakt

Denný program:

  • 09:30 – Škola malých zbojníkov – naučte sa spolu s nami ako byť dobrým zbojníkom
  • 10:30 – Žongléri v pohybe – naučte sa hravé žonglovanie
  • 11:00 – ČERT A HUSÁR – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 11:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 12:30 – Malý záchranár – rozprávková prvá pomoc
  • 15:00 – Žongléri v pohybe – naučte sa hravé žonglovanie
  • 15:30 – Škola malých zbojníkov – naučte sa spolu s nami ako byť dobrým zbojníkom
  • 16:30 – Podvečerná opekačka
  • 18:15 – Rozprávka na dobrú noc – prečítame si rozprávku

Denný program:

  • 09:00 – Malý záchranár – rozprávková prvá pomoc
  • 10:00 – Autogramiáda Tomáša Bezdedu
  • 12:00 – Staň sa majstrom pokutových kopov – zahrajte si futbal
  • 12:00 – DON ŠAJN ALEBO MÁRNOTRATNÝ SYN – DIVADELNÉ PREDSTAVENIE (30 MINÚT)
  • 12:30 – Hráme sa s bábkami, po skončení divadla
  • 13:30 – Klaun Adyno a jeho hravá show
  • 14:15 – Zahraj si hokej s hviezdami
  • 15:15 – Futbalová abeceda s profíkmi – naučíme vás futbal
  • 16:00 – Autogramiáda Attilu Végha – majster sveta v MMA
  • 16:30 – Dostaň sa do formy s Attilom Véghom – majster sveta v MMA

Celodenný program:

09:00 – 18:00 Príďte si poskladať svoj model s LEGÁČIKOM.

RC modely v pohybe  ako ste ich ešte nezažili:

  • Kamióny
  • Expedičné vozy
  • Monster
  • Buggy
  • Trial

Zmena programu vyhradená.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

Počas festivalu to bude žiť aj v iných lokalitách Liptova. Neváhajte navštíviť v prvý deň festivalu okrem Liptovského Jána aj KÚPELE LÚČKY a bodku za festivalom dá atraktívny nočný pochod s OBROM Čutkom.

16.00 hod. na návštevníkov AQUA VITAL PARKU čaká predstavenie Tárajko a Popletajka – Z rozprávky do rozprávky.

KTO SÚ TÁRAJKO A POPLETAJKA?

Sú to dvaja nerozluční priatelia z krajiny ROZPRÁVKOVO.

Precestovali celý svet, kým prišli aj k nám na Slovensko do Kúpeľov Lúčky. Zažijete s nimi kopec zábavy, a budete cestovať Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY.

AKO ICH SPOZNÁTE?

Tárajko, ten by stále len táral a táral… a to nielen po slovensky, ale aj v iných neznámych jazykoch. On ako jediný rozumie aj reči rozprávkových postavičiek a dokáže s nimi komunikovať.

Popletajka, tá je veľmi krásna… Pozná toľko básničiek a pesničiek, ktoré chce naučiť všetky deti, ale pritom vždy niečo popletie.

V rámci tohto predstavenia budú hľadať lúčanských Kubka a Maťka z rozprávky z Liptoviedok.

Obor Čutko v spolupráci s Kolibou u dobrého pastiera budú v sobotu 7.7.2018 od 20:30 organizovať nočný pochod Obrovou cestou z Hrabova do Čutkova. Základná výbava je okrem dobrej nálady aj čelová baterka. Rodiny s deťmi sa stretnú na parkovisku v Hrabove pri Ružomberku.

Deti pod rúškom tmy budú putovať po stopách obra Čutka z Hrabova do Čutkovskej doliny a hľadať niečo čo patrí obrovi – rám z jeho obrazu, okuliare, stoličku, ďalekohľad, prsteň. Na záver deti dostanú menovací dekrét a občerstvenie v podobe čaju a koláča.

Obor aj takto dá krásnu bodku za podujatím ZA 7 HORAMi 2018, ktoré z rozprávky do rozprávky vyrozpráva príbeh Liptova, jeho tajomstiev a splní sny všetkých detí.

Rozprávky plnia sny…

Splňte si svoj sen na Liptove a doprajte sebe aj svojej rodine prázdniny na Liptove alebo predĺžený víkend začiatkom júla, počas sviatku sv. Cyrila a Metoda.

  

Liptoviedky

novou rodinnou hrou LIPTOVIEDKY môžeš vstúpiť do rozprávky. Kedysi dávno na Liptove žili čarovné bytosti. Dnes nie je jednoduché nájsť ich, ale ak túžiš po dobrodružstve, môžeš natrafiť na miesta, kde rozprávka stále žije. Tie miesta sú dodnes čarovné a opradené tajomstvami.

Jedným z nich je aj Festival bábkových divadiel ZA 7 HORAMi.  Viac o hre nájdeš TU.

Mapa rozprávkových miest

Generálny partner

Hlavní partneri

Print allianz

Mediálni partneri

rik_logo_3D

Pozvánky a sprievodné videá k podujatiu



Zdieľať podujatie
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons