Domov Ekopodujatie – GUD WOTA GUD LAEF Nový Zéland, Vanuatu, Fidži
Toto podujatie sa už skončilo

Ekopodujatie – GUD WOTA GUD LAEF Nový Zéland, Vanuatu, Fidži

Pozývame Vás na 148. ekopodujatie pod názvom GUD WOTA GUD LAEF Nový Zéland, Vanuatu, Fidži, ktoré sa bude konať dňa 17. apríla o 14.30 hod v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši na Ul. Školskej 4.

Príďte si vypočuť pútavé rozprávanie Stanislava Kaľavského o jeho zážitkoch a skúsenostiach z dobrodružnej cesty na Nový Zéland, Vanuatu a Fidži a dozvedieť sa mnohé zaujímavosti o týchto vzdialených krajinách.

Slovami cestovateľa: „V horúčave sme vystúpili na najvyšší bod ostrova Ambrym, na okraj krátera sopky Marum. Hľadeli sme do jej vnútra, kde vrelo lávové jazero. Keď sme sa vysmädnutí vrátili do tábora pod sopkou, zistili sme, že naši kuchári vypili balenú vodu. Zľakol som sa, ako vydržím ďalší rozpálený deň bez vody. Išiel som sa vydýchať kúsok za naše stany a ukľudniť sa pri pohľade na mohutnú žiaru sopky uprostred úplnej tmy okolo Tichého oceánu. Jeden z kuchárov ku mne prišiel s veľkou žltou bandaskou, na ktorej bol nápis diesel a pozval ma na čaj. Dlho preváral vodu na ohnisku a previnilo sa na mňa usmieval, že čaj sa minul, ale že má limetku.. Opatrne som sŕkal horúcu vodu so šťavou z limetky a trochu aj s dieselovou príchuťou. Až o niekoľko dní na ďalšom ostrove súostrovia Vanuatu som to pochopil, keď som si na fľaške balenej vody prečítal nápis v jazyku Bislama, ktorým sa tu dorozumievajú: Gud Wota Gud Laef.”

Kde jesť a piť v blízkosti:

všetky miesta kde jesť a piť

Aktivity a relax v blízkosti:

všetky zážitky a relax