Toto podujatie sa už skončilo

Džuki & Timotej Rajnoha

Prvý verš napísal Džuki už na základnej škole ako približne 10-ročný o holandskom kakau. Neskôr, bez akejkoľvek znalosti hrania na nejaký nástroj, začal písať pesničky a básničky: fanúšikovské, humorné, milostné, o učiteľoch i spolužiakoch, ale taktiež na vážne témy.Pri tvorbe piesní s gitarovým sprievodom inšpiráciou a vplyvom boli a sú slovanskí autori: Nohavica, Balašević, Pengov, Grechuta atď. Nechýbajú tiež iné vplyvy, o.i. írske (G. Hansard, L. Hannigan, D. Rice) a anglo-americká folková scéna (Ben Howard, G.A. Isakov, Laura Marling). Piesne majú rôznorodý charakter od melanchólie po veselosť a rozoberajú rozmanité témy. Žánrovo ich možno definovať ako folk s prímesou poézie, slovenskej ľudovej muziky, troškou bluesu i jazzu, alebo tiež ako „spievané obrazy“.Džuki spieva hlavne v slovenčine.“Zabodoval svojou pesničkárskou bezprostrednosťou…Z Džukiho srší optimizmus aj keď spieva baladu…Vie ponúknuť smútok, ktorý neberie nádej, smútok, ktorý zbavuje sentimentu a oslobodzuje.“ Svetozár Šomšák, dramaturg OpenMicu v Košiciach.

www.dzuki.bandcamp.com
www.soundcloud.com/dzuki

Jeho hosťom na Kolibe Tri Studničky bude bubeník Timotej Rajnoha.
Hrá už od dvoch rokov. Odmalička ho bubny a všetko čo vydávalo zvuk fascinovalo. Okrem hudobnej školy má za sebou množstvo bubeníckych súťaží.
Timotej je bubeník, ktorý hrá hudbu bez ohľadu na štýl. Rád hrá groove, gospel, soul, jazz, funk, rock, pop,…
Hráva s hudobníkmi na Slovensku, aj v zahraničí. Inšpirujú ho umelci ako: Buddy Rich, Max Roach, Art Blakey, Charlie Parker a iní…

Vstup: 3€ (rezervácie: 0911 555 600)

Vstup + ubytovanie: 13€ (rezervácie: 0907 515 910)A aby vám vzdialenosť od domu nebola prekážkou, za 13€ máte vstup na koncert i ubytovanie v neďalekom RELAX penzióne. Môžete si urobiť výlet za liptovskou prírodou a kultúrnym zážitkom.

Plánovač Liptov