Domov Dni mesta Liptovský Hrádok a XV. Hornoliptovský jarmok
Toto podujatie sa už skončilo

Dni mesta Liptovský Hrádok a XV. Hornoliptovský jarmok

Mesto Liptovský Hrádok Vás srdečne pozýva na najvýznamnejšie mestské oslavy – Dni mesta a XV. Hornoliptovský jarmok.

Program

Utorok 3. 9.

17:00 Slávnostné odhalenie busty M. R. Štefánika
v Sadoch M. R. Štefánika (Akadémia ozbrojených síl, spevokol L. Ján, DFS Cindruška)

Streda 4. 9.

08:00 Deň otvorených dverí – rozhovory na vážne aj menej vážne témy s primátorom mesta Liptovský Hrádok Branislavom Trégerom, prednostom MsÚ, náčelníkom MsP a vedúcimi odborov MsÚ

Štvrtok 5. 9.

Pod hrádockým nebom
18:00 Hrádocká kapela – koncert dychovky na Lubyho lúke
19:30 Lampiónový sprievod Hradnou ulicou, ohňová show a ohňostroj

Piatok 6. 9.

15:00 Slávnostný sprievod – Hradnou ulicou (od Sokolovne)
Otvorenie areálu remesiel
15:30 Prechádzky históriou mesta – otvárací program
(Lesničiari SOŠLaD, DFS Cindruška, FS Majerán)
Privítanie na Dňoch mesta a Pozdravy hostí
16:30 Krst knihy I. Zuskinovej Liptovský Hrádok – Prechádzky dejinami mesta
17:00 Ťažká muzika – Terchová – 1. vstup
17:30 Liptovskí zbojníci – zbojnícky prepad
18:00 Ťažká muzika – Terchová – 2. vstup
18:20 Zbojnícka škola tanca – zakrepčite si spolu s Liptovskými zbojníkmi na ľudovú nôtu
19:15 FS Majerán – tanečné pásmo
20:30 Ščamba – koncert ľudovo-zábavnej slovenskej hudobnej skupiny
22:00 Zo zábavy do tanca – diskotéka s DJ V. Handrkom

Sprievodný program:
Sokoliari Kráľa Svätopluka – ukážky výcviku dravcov
Za zvieratkami – malé či veľké, s perím či so srsťou… na Liptovskej farme nájdete všetky (Lubyho lúka)

Sobota 7. 9.

10:00 Z hrádockej náruče – program detí hrádockých základných a umeleckých škôl a umeleckých OZ
11:00 Štart „Behu Hradskou horou “ – viac info na www.knl.sk
12:00 Dovalovské Šumienky – krátke tanečné vystúpenie
12:15 Vyhodnotenie „Behu Hradskou horou“
13:30 Maják – koncert retro rockovej skupiny
15:00 Zbojnícke prekvapenie – divadlo pre deti
16:00 C-R Band – koncert country rockovej skupiny
17:30 Poďakovanie remeselníkom – program DFS Cindruška
18:15 Súkromné tanečné konzervatórium
19:00 Všetečníci – skupina tanečného humoru (BA)
20:00 AYA – koncert slovenskej rockovej kapely
22:00 Vidiek – koncert slovenskej poprockovej skupiny

Sprievodný program:

Vagus -– celodenný historický tábor s dobovou kuchyňou a zábavnými hrami pre malých aj veľkých – ukážky šermu o 14:00 a 17:30 hod.
Za zvieratkami – malé či veľké, s perím či so srsťou… na Liptovskej farme nájdete všetky (Lubyho lúka)
Živé dielne – vyrobte si svoj drôtený prstienok, alebo namaľujte obrázok.

Tešiť sa môžete aj na: Históriu jarmokov v krátkych filmoch Ľubora Patcha, ktoré budú premietané medzi hlavným programom, remeselné stánky, občerstvovacie stánky, atrakcie, maľovanie na tvár a kolotoče!!!

Nedeľa 8. 9.

14:00 Úvodný program k 75. výročiu SNP spojený s kladením vencov – Lubyho lúka
14:30 Dychový orchester Hradec nad Moravicí – koncert dychovej hudby partnerského mesta
15:00 KAŤUŠA – ruské piesne – Alexander Džalašov a hostia

Sprievodný program:
Múzeum na kolesách – poľná nemocnica z 2. sv. vojny, ukážka výstroje vojaka a brano-športové aktivity
Modelársky klub Bullgog pri Art štúdiu LH – výstava plastikových modelov
Automotoklub RK – prehliadka veteránov
 

Zmena programu vyhradená!