Domov Digital Run & Bike – Liptov
Toto podujatie sa už skončilo

Digital Run & Bike – Liptov

Uži si 3 podujatia v jednej sérii. Fyzicky kdekoľvek, mysľou tam, kde jednotlivé podujatia uskutočňujú.

Absolvuj svoju výzvu s checkpointami a zaujímavosti na trase sa ti postupne odkryjú. Každé podujatie má svoju trasu, svoju tombolu a najmä svoju krásnu kovovú medailu. Bonusom je dobý pocit, že podporuješ dobrú vec – výsadbu stromov – zelených pľúc Slovenska.

Liptov nadchýna milovníkov hôr i vodných plôch. Nachádzajú sa tu Západné i Nízke Tatry so svojimi lyžiarskymi strediskami, priehrada Liptovská Mara, aquaparky, jaskyne i skanzeny vo Vlkolínci a Pribyline.

Najväčšie mestá Ružomberok a Liptovský Mikuláš majú zaujímavú históriu i súčasnosť. Liptov chutí aj na tanieri. Liptovské droby iba nedávno získali štatút v Európe chránenej špeciality. Odhaľ najkrajšie zákutia a zaujímavé príbehy tohto stredoslovenského regiónu.

Detaily trás pozri v Beh: Liptov a Bike: Liptov.

Pozri si trasu v Google Maps.

Termín otvorenia trasy: 1.4.-15.5.2021    

Registrovať sa môžeš na tieto aktivity

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je people-2592247_1920_paxibay-300x300.jpg
Beh: Liptov

14.00 €

Bike: Liptov

14.00 €

Propozície

Spoznaj Slovensko

Séria troch nesúťažných športových podujatí virtuálne prebiehajúcich v troch slovenských regiónoch na strednom, západnom a východnom Slovensku: Liptov / Dunaj / Spiš. Postupne s absolvovanou trasou sa odkrývajú zaujímavé informácie na check pointoch.

Kompletizácia trasy a dosahovanie check pointov prebieha automaticky v profile účastníka v zákazníckej zóne na internetovej stránke digitalrunandbike.com

Každé z uvedených podujatí sa uskutočňuje samostatne, spoločne tvoria jednu sériu. Štart a ukončenie každého sú stanovené v rozmedzí cca 6 týždňov. Podujatia prebiehajú bezprostredne za sebou, nie súčasne.

LIPTOV: 1.4.-15.5.2021

DUNAJ: 16.5.-31.6.2021

SPIŠ: 1.7.-15.8.2021

Beh / Chôdza

Bicykel (nezáleží, či cestný alebo horský)

Trasu môžeš zdolávať ako bežec alebo na bicykli. Beh a bicykel sú dve samostatné disciplíny (dva samostatné produkty) a ich kombinácia pri zdolávaní jednej trasy jedného podujatia nie je povolená. Ak chce účastník zdolať trasu oboma spôsobmi, musí si zakúpiť oba produkty. Mal by však vedieť, že cyklisti sa pohybujú po rovnakej trase ako bežci, takže kúzlo odkrývania check pointov sa pri opakovanom absolvovaní trasy stráca. Finišerská medaila pre bežcov i cyklistov je rovnaká. Organizátor náhodne kontroluje korektnosť údajov doručených účastníkmi a vyhradzuje si právo nekorektne zaznamenané trasy vymazať.

Muži

Ženy

Dĺžky trás sú iba odporúčané a mali by byť motiváciou ako posúvať svoje hranice. Každý účastník sa rozhodne sám, akým tempom a až kam sa dostane a koľko check pointov dosiahne. Dĺžku trás špecifikujeme v profile jednotlivých podujatí.

 • Bežci:                    Mini – cca 40 km      Midi – cca 80 km      Maxi – cca 130 km
 • Cyklisti:                 Mini – cca 130 km      Maxi – cca 260 km

Účastník nahrá výkon do svojho účastníckeho profilu v zákazníckej zóne stránky digitalrunandbike.com do 24 hod. od absolvovaného výkonu. Použiť môže výstup z ľubovoľnej aplikácie, ktorý obsahuje dátum, dĺžku, čas a mapu absolvovanej trasy.
Výkony je možné nahrávať od dátumu štartu podujatia až do dátumu jeho ukončenia. Súčasne účastník každý výkon/absolvovanú trasu zaznamená do tabuľky vo svojom profile. Dĺžka celkovej absolvovanej trasy na podujatí sa kompletizuje automaticky. Je záležitosťou športovej cti každého účastníka, aby svoje výkony vpisoval do tabuľky v súlade s realitou. Korektnosť záznamov kontroluje organizátor námatkovo. V prípade zistenia nezrovnalostí si vyhradzuje právo nekorektné záznamy vymazať.

Do zákazníckej  zóny sa vstupuje prostredníctvom prihlasovacích údajov, ktoré účastník získa po úhrade štartovného. V zákazníckej zóne si vytvorí svoj profil, v ktorom si sám manažuje svoje trasy a sleduje dosiahnuté check pointy. Na nich môže absolvovať aj virtuálnu prechádzku cez Google Earth.

14 € / os./ 1 podujatie

35,70 € / os. / séria troch podujatí

Zvýhodnená cena sa vzťahuje iba na jednorazovú úhradu celého balíka.
Uhradené štartovné sa nevracia. V prípade ak sa podujatie neuskutoční, vráti organizátor štartovné v plnom rozsahu.

Štartovné zahŕňa:

 • Medailu s motívom podujatia / celú sériu (v závislosti od zakúpeného štartovného)
 • Vstup do zákazníckej zóny umožňujúcej nahrávanie absolvovaných trás, získavanie informácií na check pointoch, online štatistiku TOP10 bežcov a cyklistov.
 • Účasť v tombole po každom z podujatí a v tombole PLUS o ďalšie extra zaujímavé ceny pri absolvovaní celej série – 3 podujatia
 • Príspevok na dobročinnú iniciatívu projektu – výsadbu stromov v regióne Podunajsko, Liptov alebo Spiš. Prostriedky budú po ukončení série poukázané na výsadbu stromov v tej časti Slovenska, z ktorej príde najviac účastníkov. (západne/stredné/východné)

Medaile a výhry v tombole sa účastníkom zašlú po ukončení každého z podujatí.

Poštovné a balné na celom území SR je v cene štartovného.

Pri zasielaní medailí a výhier do iných krajín EU si organizátor účtuje paušálny doplatok plus 2 € / zásielka

Pri zasielaní medailí a výhier do mimo krajín EU sa poštovné stanoví v súlade s reálnymi sadzbami Slovenskej pošty.

V prípade vrátenia zásielky z dôvodu zadania chybnej adresy účastníkom alebo pre jej nevyzdvihnutie si organizátor bude účtovať opätovné poštovné v plnej výške.

Každý účastník sa dostáva do žrebovania tomboly. Žrebovanie sa uskutoční po ukončení každého podujatia. Výhercovia budú informovaní na sociálnych sieťach Digital Run&Bike a mailom.

Účastníci, ktorí absolvujú sériu všetkých troch podujatí postupujú do  Tomboly PLUS o ďalšie hodnotné ceny.

Štartovné

14 € / os./ 1 podujatie

35,70 € / os. / séria troch podujatí

Zvýhodnená cena sa vzťahuje iba na jednorazovú úhradu celého balíka.
Uhradené štartovné sa nevracia. V prípade ak sa podujatie neuskutoční, vráti organizátor štartovné v plnom rozsahu.

Štartovné zahŕňa:

 • Medailu s motívom podujatia / celú sériu (v závislosti od zakúpeného štartovného)
 • Vstup do zákazníckej zóny umožňujúcej nahrávanie absolvovaných trás, získavanie informácií na check pointoch, online štatistiku TOP10 bežcov a cyklistov.
 • Účasť v tombole po každom z podujatí a v tombole PLUS o ďalšie extra zaujímavé ceny pri absolvovaní celej série – 3 podujatia
 • Príspevok na dobročinnú iniciatívu projektu – výsadbu stromov v regióne Podunajsko, Liptov alebo Spiš. Prostriedky budú po ukončení série poukázané na výsadbu stromov v tej časti Slovenska, z ktorej príde najviac účastníkov. (západne/stredné/východné)
Tombola

Zúčastni sa celej série Spoznaj Slovensko a postúp do TOMBOLY PLUS o

 1. Prémiové športové hodinky Mi Watch od Xiaomi – až 117 športových režimov
 2. Nákupnú kartu dm drogerie markt – kredit 140 €

Žrebujeme po skončení série Spoznaj Slovensko – 16. augusta 2021

Po ukončení každého z podujatí Liptov – Dunaj – Spiš, vyžrebujeme výhercov tomboly za účasť  v jednotlivých podujatiach.

Tombola pre jednotlivé podujatia – Liptov, Dunaj, Spiš

 • Darčeková karta dm drogerie markt v hodnote 40€
 • Darčeková karta dm drogerie markt v hodnote 30€
 • Víno Ostrožovič v darčekovom balení
 • TatraTea
 • Kozí vŕšok – produkty z kozieho mlieka
 • Kancelária SK – balíčky respirátorov a dezinfekcie

Tombola pre podujatie Liptov

 • Kozí vŕšok – reštaurácia, obed pre 2 osoby
Časté otázky

Čo je to virtuálne podujatie?

Virtuálne podujatia sa objavili s rozvojom moderných technológií. Kým „živé“ podujatia majú svoj pevne stanovený termín i miesto, kde sa musíš v danom čase fyzicky postaviť na štart a absolvovať reálnu trať,  virtuálne podujatia ti umožňujú absolvovať virtuálne vytýčenú trať odkiaľkoľvek a kedykoľvek v rámci doby trvania podujatia.  Každé virtuálne  podujatie môže mať iné pravidlá.  Niektoré majú stanovený presný deň a svoj výkon musíš absolvovať naraz. Iné ti umožnia svoj výkon absolvovať po častiach v priebehu dlhšieho časového obdobia. V každom prípade sú tvojím neodmysliteľným spoločníkom technológie, ktoré tvoj výkon a jeho parametra presne zaznamenajú a tak ho môžeš, opäť virtuálne, cez internetové prostredie, doručiť organizátorovi.  Naše virtuálne podujatia zo série Spoznaj Slovensko sa odohrávajú na Liptove, Spiši a v Podunajsku. Ty však môžeš behať či bajkovať napríklad na sídlisku, kde žiješ, či v blízkej prírode, kde rád športuješ.

Prečo je  Digital Run & Bike nesúťažný?

Máme za to, že virtuálne výkony nie je možné korektne porovnávať. Zúčastniť sa môžeš kedykoľvek a kdekoľvek. Bez ohľadu na to, či máš radšej rovinky alebo rozmanitosť prírodného terénu. Preto sme sa rozhodli, že Digital Run & Bike bude nesúťažný. Naším  cieľom je motivovať k aktivite, pravidelnému pohybu a zdravému životnému štýlu. Ak si súťaživý typ, poteší ťa online štatistika TOP 10 bežcov a cyklistov.

Prečo musím svoje výkony nahrávať, keď nejde o súťaž?  

Pretože Digital Run & Bike má svoje pravidlá a aj vďaka nim máš z podujatí lepší zážitok. Dokumentácia tvojich výkonov slúži pre tvoju motiváciu, je podkladom pre zaznamenávanie tvojho progresu na trase, dôkazom, že svoj výkon si reálne dosiahol. Organizátor si vyhradzuje právo náhodne kontrolovať korektnosť tvojich záznamov.

Ako si mám vybrať trasu?

V každom podujatí máš na výber 3 dĺžky trás pre bežcov a chodcov (cca 40km – cca 80km -cca 120 km) a 3 dĺžky trás pre cyklistov (cca 80km -cca 120 km -cca 240 km) . Výber trasy vopred nedeklaruješ. Tvoj cieľ je len v tvojej hlave. Trasu absolvuješ postupne a svojím tempom. Možno dôjdeš ďalej ako si pôvodne očakával. Tvoje dielčie trasy sa sčítavajú a ty napreduješ po nami vytýčenej virtuálnej ceste Slovenskom a dosahuješ check pointy so zaujímavosťami na trase. Po skončení podujatia dostaneš mailom finišérsku pohľadnicu s Tvojím menom a dosiahnutým cieľom mini /midi alebo maxi.

Ako sa dostanem do zákazníckej zóny?

Do zákazníckej  zóny vstúpiš  prostredníctvom prístupových údajov, ktoré  ti prídu na mail po úhrade štartovného. Vytvoríš si tu svoj profil, do ktorého nahrávaš svoje výkony, manažuješ svoje trasy a sleduješ dosiahnuté check pointy.

Plánovač Liptov