Toto podujatie sa už skončilo

Close Harmony Friends

Close Harmony Friends
Close Harmony Friends

Slávnostný koncert ku Dňu učiteľov. Vstupné bude predávať Dom kultúry v Liptovskom Hrádku, pričom cena lístka je 8 eur pre verejnosť a zľavnené vstupné pre učiteľov, dôchodcov a študentov je 5 eur. 

Close Harmony Friends. Výnimočná a’cappellavokálna skupina interpretujúca vo svojom repertoári rock, pop, jazz a gospel v pestrej ponuke štýlu tzv. A´cappella Light.

Skupina pôsobí na Slovensku od roku 1990 a od svojho založenia pravidelne brázdi javiská a scény doma i v zahraničí, navštíviac temer všetky európske krajiny vrátane Anglicka (Nottingham), Belgicka (Brussel), Španielska – Catalunya (Puig-Reig, Barcelona), Talianska (Rím, Lago di Garda), Vatikánu, Švédska (Stockholm), Nórska (Oslo), Poľska (Varšava, Mielec, Zielona Gora), Maďarska, Rakúska (Viedeň), Českej republiky (Praha), pričom v zámorí účinkovala dvakrát v Kolumbii (Medellin), v Mexiku (Guadalajara, Puerto Vallarta), v Japonsku (Tokyo) a uskutočnila po tri roky za sebou koncertné turné po najväčších mestách Východného aj Západného pobrežia Austrálie (Sydney, Gosford, Melbourne, Canberra, Perth).

Počas rokov Close Harmony Friends mali možnosť pracovať s mnohými známymi umelcami A’cappella ako „The House Jack“ (San Francisco USA), Janis Seagal od Manhattan Transfer a Roger Treece. Spoločné koncerty s nádhernou austrálskou vokálnou skupinou „The Idea of North“ boli zlatým klincom v roku 2005 a stretli sa na Slovensku s veľkým úspechom. V máji 2008 skupina mala možnosť účinkovať ako hosť koncertu Bobby McFerrina v NTC Bratislava. V novembri v roku 2010 hostili po tretí raz kanadskú vokálnu skupinu Cadance.

Close Harmony Friends nahrali 7 albumov, ktoré reflektujú ich spevácky talent a všestrannosť. V roku 2008 skupina nahrala prvé slovenské a’cappella DVD s názvom „Live in Bratislava“.

Umeleckým vedúcim a jej zakladateľom je Mgr. Art. Mario Fančovič, absolvent Vysokej školy múzických umení v Bratislave, momentálne člen Mestského divadla v Badene (Rakúsko).

Členovia:
Mario Fančovič – umelecký vedúci, tenor
Zuzi Vlasáková – soprán
Gabi Šimková – soprán
Patrícia Papírníková – alt
Jana Šimová – alt
Milan Klčo – tenor
Marek Kutnár – tenor
Feri Vlasák – manažér, bas
Juraj Janík – bicie, vokálne perkusie, beatbox
Radovan Tomeš – bas

5 dní pred koncertom sa rezervácia nevyzdvihnutých vstupeniek ruší.

Kde jesť a piť v blízkosti:

všetky miesta kde jesť a piť

Aktivity a relax v blízkosti:

všetky zážitky a relax

Plánovač Liptov