Foto a video galéria

/Foto a video galéria
­

Fotogalérie

Ostatné videá

Bezplatná doprava s novinkami

(Liptovský Mikuláš 02. 01. 2017) – Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky SKI & AQUA BUSOV. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad, vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov aj nová linka CITY BUS. Táto linka bude lyžiarom ponúkať spestrenie, v podobe programu v centre Liptovského Mikuláša.

Linky SKI & AQUA BUSOV jazdia po Liptove už päť rokov. Významne pomáhajú v zimných mesiacoch odťažiť premávku najmä cez Demänovskú dolinu a zároveň dovolenkárom ponúkajú dobrú alternatívu, ako sa za atraktivitami regiónu dopravovať bez starostí a bez nákladov. „Bezplatná preprava v regióne je pre Liptov už roky samozrejmosťou. V tomto roku investujeme do liniek viac ako stotisíc eur z prostriedkov oblastnej organizácie. Zavádzame aj nový spoj CITY BUS, ktorý bude jeden krát v týždni, vo večerných hodinách, návštevníkov z Jasnej voziť za zábavou do centra Liptovského Mikuláša,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Bezplatné linky už od 26. 12. 2016 spájajú ťahúňov turizmu na Liptove: Demänovskú Dolinu, Malinô Brdo, Tatralandiu, Bešeňovú, Lúčky, Liptovský Mikuláš, Liptovský Ján a Ružomberok. Skibusy jazdia medzi strediskami od ranných hodín až do večera a sú denne schopné prepraviť stovky návštevníkov. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV aj vďaka dotácii z Ministerstva dopravy, výstavby aj regionálneho rozvoja SR prevádzkuje päť liniek a navyše aj nový CITY BUS. „Našim cieľom bolo ponúknuť návštevníkom regiónu príjemnú alternatívu večerného programu a pritiahnuť ich do centra mesta. Čaká ich bezplatná prehliadka centra aj s prehliadkou najstaršieho kostola v meste so sprievodcom a možnosť netradične, vo večerných hodinách, navštíviť Múzeum Janka Kráľa aj s Mikulášskou mučiarňou. Okrem toho až štrnásť prevádzok v okolí hlavného námestia pripravuje každú stredu špeciálny program, vďaka ktorému čaká na návštevníkov mesta dobré jedlo, drinky aj skvelá zábava,” doplnila vedúca oddelenia marketingu a podnikania z mikulášskej radnice Soňa Višňovská. Prevádzka CITY BUSOV začína už najbližšiu stredu 4. 1. 2017 a potom každú stredu až do 12. 3. 2017.

„Štandardom v lyžiarskych destináciách je aj preprava skibusmi. Náš región je špecifický tým, že v zime láka nielen na lyžovanie, ale aj na atraktívnu ponuku horúcich prameňov. Keď sa tieto dve atrakcie spoja, tak si klient užije výbornú lyžovačku na liptovských kopcoch a večer sa zregeneruje, alebo vyšantí v akvaparkoch a kúpeľoch s termálnou minerálnou vodou. Minulú sezónu sme sprostredkovali bezplatnú prepravu za aktívnym oddychom na Liptove takmer osemdesiatim siedmim tisícom klientov. V tomto roku ešte očakávame nárast prepravených osôb,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Mekkou lyžovania na Slovensku aj na Liptove je stredisko Jasná. Preto najviac liniek smeruje práve do tohto strediska. „Záleží nám na tom, aby sa ku nám klient dopravil čo možno najpohodlnejšie. Linky skibusov majú preto v hlavnej sezóne vyššiu frekvenciu a veľa si sľubujeme aj od zefektívnenia procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej. Lyžiarov poteší, že od tejto zimnej sezóny sa tiež doplnili zastávky v Liptovskom Mikuláši – pribudla zastávka na ulici Hodžovej a Štúrovej. Počas sviatkov a víkendov bude zároveň jazdiť tzv. modrá linka už zo sídliska Podbreziny, aby do Jasnej prepravila aj lyžiarov ubytovaných v priľahlých hoteloch a penziónoch.

Aktuálne informácie o premávke skibusov nájdu hostia na stránke regiónu visitliptov.sk a tiež v mobilnej aplikácii Liptova. Grafikony sú tiež dostupné v ubytovacích zariadeniach, ako aj v infocentrách a na webových stránkach jednotlivých atrakcií a miest, kde bezplatné skibusy jazdia. Linkami skibusov môžu jazdiť držitelia kariet Liptov Region Card a majitelia platných skipasov.

Na Liptov so zľavou

(Liptovský Mikuláš 21. 12. 2016) – Aj v aktuálnej zimnej sezóne Liptáci ponúkajú návštevníkom regiónu Liptov Region Card. Kartičku, ktorá ich oprávňuje čerpať zľavy, ale zároveň je nástrojom vernostného programu v regióne. S liptovskou regionálnou kartou si návštevníci siahnu až na 46 rôznych typov zliav až do výšky 50 percent. Vďaka vernostnému programu sa dostanú aj do týždenného žrebovania o atraktívne ceny a zvezú sa bezplatne linkami SKI & AQUA BUSOV.

Liptov vstúpil už do ôsmej zimnej sezóny, kedy jeho klienti môžu využívať výhody plynúce z vlastníctva Liptov Region Card (LRC). Pôvodne bola kartička len nástrojom na získavanie zliav, od tohto roku je to prostriedok vernostného programu. LRC získajú návštevníci zdarma, ak sa ubytujú v niektorom zo zmluvných zariadení na Liptove, alebo si kartičku zakúpia v informačných centrách. Na akceptačných miestach, kde klienti čerpajú zľavy, sa im automaticky za nákupy pripisujú aj body do vernostného programu a tie získavajú aj za ubytovanie v regióne. Kartička ma neobmedzenú platnosť.

„Poskytovanie zliav cez kartu síce bolo atraktívne pre klientov, ale nijako nemotivovalo k ďalším návštevám regiónu. Preto sme sa rozhodli funkciu karty povýšiť na vernostný program. Naši návštevníci si tak užijú lyžovanie, kúpanie, zľavy v reštauráciách, požičovniach, spoznajú atraktivity centier miest a navyše sa vďaka nazbieraným bodom dostanú aj do týždenných žrebovaní o zaujímavé ceny. Kartička je zároveň ich vstupenkou na bezplatnú prepravu po regióne SKI & AQUA BUSMI aj novinkou, linkami CITY BUSOV,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Prvotné žrebovanie čaká na dovolenkárov, ktorí dosiahnu stanovený počet bodov, už v prvý januárový týždeň. Vernostné body majitelia karty získavajú kúpou zľavnených produktov v regióne, ale tiež za ubytovanie u zmluvných ubytovateľov a ich hodnotenie a zdieľanie na facebookovom profile. Tiež za overenie e-mailovej adresy a dodatočných informácií o klientovi, ktoré môžu regiónu pomôcť dokonalejšie poznať svojho klienta a využiť ich napríklad aj pri marketingu regiónu, či príprave produktov lepšie šitých na mieru klienta. V záverečnom žrebovaní si majitelia bodov dokonca zasúťažia aj o lákavé pobyty. Systém fungovania karty a jej výhody si môžete pozrieť aj vo videu.

„Vďaka kartičke klienti môžu zdieľať a šíriť informácie a fotky zo svojich dovoleniek aj bezprostredne z niektorých atrakcií v regióne. Zriadili sme dva bezplatné wifi pointy na prevádzkach poskytujúcich zľavy s kartou. Určite v tomto budeme napredovať a rozširovať prevádzky. Ocenia to najmä zahraniční dovolenkári v roamingu a slovenskí klienti, ktorí nemajú zakúpené dátové služby vo svojich mobiloch,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Prvé prevádzky s bezplatným wifi na kartu sú mikulášsky ZOO Kontakt a jediný slovenský park miniatúrnych stavieb MINI SLOVENSKO v Jánskej doline.

V zime sú štandardne najvyužívanejšie zľavy na lyžovanie a kúpanie, ale dovolenkári si radi doprajú aj kvalitnú kuchyňu, návštevu jaskyne, múzea či lekcie v lyžiarskej škole. Od zavedenia karty doteraz, bolo vydaných až 270 tisíc kariet. Liptáci nič nenechali túto zimu na náhodu. Klientov preto motivujú ešte aktívnejšie, aby trávili čo najviac času v regióne. Viac informácií o zľavách a podmienkach vernostného programu Liptov Region Card je dostupných na www.visitliptov.sk/liptov-region-card/.

Liptov si v štatistikách opäť polepšil

(Liptovský Mikuláš, 15. 12. 2016) – Za prvé tri štvrťroky 2016 si Liptáci opäť polepšili. Počet návštevníkov narástol o takmer trinásť percent. Čísla za september boli dokonca ešte optimistickejšie. Liptáci sa v počte návštevníkov za september vyšvihli medziročne o 28,65 percenta, v porovnaní so Slovenskom ide o 10 percent vyšší nárast. Prázdninové mesiace aj september si Liptáci už pochvaľovali dávnejšie a potvrdili to aj oficiálne štatistiky. Za tretí kvartál bolo na Liptove viac ako 574 tisíc prenocovaní, čo je medziročný nárast o 14,35 percenta.

Čísla uplynulých troch štvrťrokov 2016 rastú a predznamenávajú veľmi úspešný rok. Leto aj zima Liptákom vyšli na jednotku a s veľkými očakávaniami vstúpili aj do aktuálnej zimnej sezóny. „Za prvé tri štvrťroky sme na Liptove narástli o takmer trinásť percent počtom návštevníkov, pričom trend prílevu zahraničných klientov bol ešte optimistickejší, medziročne až 18,71 percenta. Zároveň máme aj vyšší počet prenocovaní, kde sme od januára do septembra prekročili milión dvestosedemdesiatosemtisíc prenocovaní,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Priemerný počet prenocovaní spolu sa oproti minulému roku nezmenil a drží sa na 2,9 dňa, čo je viac ako celoslovenský priemer za toto obdobie. Ako to bolo počas celého tohto roku, tak sa Liptákom stále darí dosahovať najvyššie nárasty v okrese Ružomberok.

To, že sa letná dovolenka na Liptove natiahla až na september hovoria výsledky tohto mesiaca jednoznačne. Počet návštevníkov narástol medziročne až o 28,65 percenta, pričom zahraniční klienti rástli mierne viac ako domáci a celkový trend rastu prenocovaní bol takmer 21 percent. Tento nárast je dokonca o viac ako 10 percent vyšší ako celoslovenský nárast počtu ubytovaných hostí v porovnaní s rokom 2015. Môžu za to aj mnohé atraktívne podujatia v regióne, ktoré motivovali nielen k jednodňovým návštevám, ale tiež k pobytom na predĺžené víkendy. Išlo napríklad o podujatia Švábkafest v Liptovskom Mikuláši a Drevené kráľovstvo v Jánskej doline.

„Tieto výsledky určite neprišli len tak. Stojí za nimi kvalitná práca v strediskách, v prevádzkach aj v ubytovacích zariadeniach, cielený marketing a PR regiónu a tiež atraktívny program, ktorý v našom regióne dovolenkári majú. Tieto výsledky sme dosiahli napriek tomu, že nám pred vyše rokom vypadol veľký hotel v Demänovskej doline. Napĺňali sa preto lepšie aj zariadenia nižších kategórií a rodinné penzióny. Verím tomu, že už čoskoro bude výpadok v kapacitách doplnený, či už inými novovznikajúcimi ubytovacími zariadeniami a tiež rekonštrukciou vyhoreného hotela Junior, nakoľko obrovský záujem o región v niektorých exponovaných termínoch nevieme pokrývať. Výborné štatistické výsledky sú pre nás zároveň záväzkom a silnou motiváciou pred rozbiehajúcou sa zimnou sezónou,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Síce túto zimu Liptov nehostí svetový pohár v lyžovaní, ale na sezónu pripravil množstvo atraktívnych podujatí a robí všetko preto, aby návštevníkom ponúkol atraktívny balík služieb v hlavných centrách turizmu aj centrách liptovských miest.

Zima v liptovských kúpeľoch

(Lúčky, 13. 12. 2016) – V jediných liptovských kúpeľoch na túto zimu pripravili niekoľko noviniek za viac ako jeden milión eur. Najväčším bonusom pre milovníkov bieleho športu je nová lyžiareň vybavená systémom na sušenie a dezinfekciu lyžiarok. Nielen hladoši ocenia novú jedáleň s podávaním stravy formou bufetových stolov a do tretice sú to nové prémiové procedúry s prírodnou francúzskou kozmetikou.

To, že na zimnú dovolenku s lyžovačkou sa do kúpeľov nechodí, vyvracajú v KÚPEĽOCH LÚČKY úspešne už niekoľko rokov. Počas poslednej, veľmi úspešnej zimnej sezóny v kúpeľoch, bolo zo všetkých klientov až dvadsaťpäť percent práve lyžiarov, využívajúcich lyžiarske pobytové balíky. Kúpele spájajú s lyžiarskym strediskom Jasná Nízke Tatry počas zimy bezplatné linky Aqua & Ski busov. Do strediska Malinô Brdo v Ružomberku sa zase lyžiari z Lúčok dostanú pohodlne svojimi autami za 20 minút.

Zimný spánok na Lúčkach určite nehrozí ani túto zimu. Tou najviditeľnejšou zmenou je nová jedáleň Breza, ktorú nedávno v KÚPEĽOCH LÚČKY slávnostné otvorili. Nová dominanta kúpeľného hotela Choč je investíciou za viac ako milión eur a prinesie klientom ešte vyšší komfort a krásny pohľad na liptovskú scenériu. „Neustále zlepšujeme kvalitu našich služieb a preto budeme v novej jedálni podávať od nového roka stravu počas celého dňa formou bufetových stolov. Verím, že to naši hostia ocenia a vždy si vyberú na čo majú práve chuť. Donedávna sme totiž podávali formou bufetov len raňajky, odteraz to budú už aj obedy a večere. Dobrou správou pre našich klientov je, že to nijako neovplyvňuje ceny pobytov,“ vysvetľuje obchodno-ekonomická námestníčka kúpeľov Slávka Medveďová. Video o novinkách je dostupné i na webstránke regiónu: visitliptov.sk.

Na Lúčkach využívajú danosti prírody, krištáľovo čistý vzduch, nádherné prostredie s dominantným vrcholom Choč, blízkosť lyžovačky a najmä ako jediný na Liptove aj skutočne liečivú minerálnu vodu, ktoré je vhodná na mnohé zdravotné ťažkosti. „Náš SKI Wellness pobyt kombinuje lyžovačku na najlepších liptovských svahoch a relax a regeneráciu v liečivej termálnej minerálnej vode až do neskorého večera. Túto kombináciu inde nenájdete. Našim ubytovaným lyžiarom vychádzame v ústrety skvelou novinkou – lyžiarňou pre osemdesiat ľudí. Lyžiareň je pre ubytovaných klientov dostupná úplne zadarmo, vrátane uzamykateľných stojanov na lyže a moderného ozón-generátora, ktorý sa postará o vysušenie a dezinfekciu lyžiarok. Lyžiari tak môžu čas, ktorý doteraz venovali údržbe svojho lyžiarskeho výstroja, vymeniť za relax a regeneráciu v našich bazénoch, alebo čerpať liečebné procedúry až do neskorého večera,“ prezradila riaditeľka KÚPEĽOV LÚČKY, a.s. Anastázia Mičková.

Už ôsmu zimnú sezónu ponúka región liptovskú regionálnu kartu zliav, vďaka ktorej majú klienti Liptov doslova na dlani a čerpajú atraktívne výhody. „Lyžiari počas zimy iste ocenia aj dvadsaťpercentnú zľavu na vstup do AQUA-VITAL Parku a wellnessu na Lúčkach cez náš vernostný systém Liptov Region Card. V dňoch pondelok až štvrtok je dokonca na Lúčkach možnosť získať balíček dvaja za cenu jedného. Kartičku získavajú všetci hostia ubytovaní u našich zmluvných zariadení od dvoch nocí. Zároveň je aj vstupenkou na naše linky Aqua & Ski busov, ktoré bezplatne spájajú najväčšie atrakcie Liptova od ranných až do neskorých večerných hodín,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Cítiť sa zdravo a aj vyzerať zdravo to je jedným z dôležitých atribútov kvalitného pobytu v kúpeľoch. Ako v jediných kúpeľoch na Slovensku si môžu klienti na Lúčkach dopriať procedúry s prírodnou francúzskou kozmetikou GERnétic. Nové procedúry poskytujú okrem zlepšenia zdravotného stavu aj relax spojený s anti-stresovými a regeneračnými účinkami. „Aj vďaka našim novým procedúram môžu návštevníci Liptova zažiť trochu Francúzka. A to všetko bezpečne bez toho, aby cestovali za hranice. Navyše sme v tomto predvianočnom období spustili aj súťaž, vďaka ktorej si výhercovia naše nové procedúry budú môcť vyskúšať zadarmo,“ uzavrela Slávka Medveďová.

V kúpeľoch sú teda na zimu pripravení a dokonca sľubujú, že pokiaľ sa roztopí posledný jarný sneh, budú mať nachystané ďalšie prekvapenia pre všetkých, ktorým ich zdravie nie je ľahostajné.

Príbeh Vianoc na Liptove

(Liptovský Ján 09. 12. 2016) – Až do sviatku Troch kráľov bude v Jánskej doline pre turistov a dovolenkárov sprístupnený drevený Betlehem. Sedem sôch, ktorým dominuje Mária s Ježiškom pripomínajú krásny odkaz Vianoc. Ten túto sobotu pripomenie v kultúrnom dome v Liptovskom Jáne aj vystúpenie divadelníkov.

Do Vianoc zostávajú ešte niečo cez dva týždne a druhá najatraktívnejšia liptovská obec pripravila pre svojich návštevníkov ďalšie lákadlo. Nádherný drevený Betlehem tak skrášľuje už niekoľko dní priestor vedľa koliby Strachanovka v Jánskej doline. Drevené sochy vyrezával majster rezbár Adam Bakoš a jeho tím počas podujatia Drevené kráľovstvo v septembri tohto roku.

„Dlho sme zvažovali čo bude predmetom posledného stretnutia rezbárov na podujatí Drevené kráľovstvo. Teraz som nesmierne rád, že to bola sakrálna tematika a môžeme tak návštevníkov Jánskej doliny ponúknuť originálny zážitok vďaka drevenému Betlehemu. Verím, že ľudia trošku spomalia, zamyslia sa a vychutnajú si krásny predvianočný a neskôr vianočný čas na Liptove,” povedal majiteľ koliby Strachanovka Ján Strachan.

Jeden z najväčších drevených externých Betlehemov na Slovensku tvorí sedem sôch v životnej veľkosti. Atmosféru dotvára aj príjemná vianočná hudba.

„Zimná sezóna na Liptove je najmä o aktívnom pohybe na horách, už teraz sa lyžuje v Jasnej a podmienky sú už v úvode sezóny veľmi dobré. Hlavná zimná sezóna sa pre nás rozprúdi v druhý sviatok vianočný 26. 12., kedy začnú prichádzať klienti na Silvestrovské pobyty. Vianoce väčšinou trávia v rodinnom kruhu, ale aj zaužívané sa postupne mení a sú zariadenia, ktoré sprostredkujú klientom všetko to, čo k Vianociam patrí a bonusom je nádherné prostredie Liptova a kvalitný servis,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

V sobotu 10. 12. 2016 sa v Liptovskom Jáne môžu záujemcovia pozrieť na príbeh Vianoc aj naživo, vďaka vystúpeniu divadelníkov. „Navyše po divadle nám zaspievajú Čriepky – ženská spevácka skupina z Liptova a na ľudovú nôtu zahrajú Hravé struny,“ uzavrel starosta obce Liptovský Ján Juraj Filo. Všetko toto si vychutnajú obyvatelia obce aj jej návštevníci bezplatne vďaka podujatiu Advent v kúrii, ktoré organizuje obec Liptovský Ján už zajtra.

Ďalšie atraktívne podujatia na Liptove spojené s najkrajšími sviatkami roka sú dostupné na webe regiónu pod linkom http://www.visitliptov.sk/podujatia/.

Zimná sezóna na Liptove je oficiálne otvorená

(Liptovský Mikuláš, Jasná 02. 12. 2016) – Nová 15-miestna kabínková lanovka na južnej strane Chopka, ďalšie kilometre zasnežovaných trás, bezplatná doprava Ski & Aqua busmi po Liptove, ale aj novinka v podobe City busu je len časť z hlavných ťahákov regiónu na zimnú sezónu 2016/17. Tú v piatok 2. 12. 2016 v Jasnej oficiálne otvorili Liptáci spolu s Horehroncami a potvrdili, že sú na návštevníkov a dovolenkárov pripravení.

Všetko je na LiptOVE je hlavný slogan kampane jedného z najnavštevovanejších regiónov Slovenska už od letnej sezóny. Liptov je špecifický pestrosťou ponuky atrakcií cestovného ruchu a tá je jeho výhodou nielen v letnej sezóne, ale aj počas zimy. Liptáci sa v deň otvorenia sezóny chystali už tradične na Chopok, ale počasie zamiešalo karty a silný vietor, miestami až víchrica ich plán zrušili. Sezónu preto otvorili netradične pod kopcom, ale zato s kopcom čerstvého prachového snehu.

Na Liptov aj túto zimnú sezónu bude ťahať lyžiarov ponuka Mekky slovenského lyžovania, strediska Jasná Nízke Tatry, ktorá už čoskoro sprístupní novú kabínkovú lanovku na južnej strane Chopka v lokalite Krupová – Kosodrevina. Tá významne prispeje k nárastu komfortu prepravy lyžiarov z južnej strany až na vrchol Chopka. Pri jej nástupnej stanici lyžiarov čaká aj nový aprés-ski bar. Kvalitu lyžovania zlepší aj nových 3,4 kilometra technického zasnežovania na južnej strane Chopka a 0,9 kilometra zo severu. Revolúciu v kvalite technického zasnežovania prevádzkovatelia očakávajú aj vďaka profesionálnemu softwaru na meranie hĺbky a kvality snehu SNOWsat. Pre malých lyžiarov pripravili v stredisku novinku v podobe tubingového kolotoča, vďaka ktorému sa deti naučia, ako udržať rovnováhu a stabilitu na lyžiach, ako zostať v lyžiarskej stope, udržať si jej šírku a zároveň ako sa pripraviť na jazdu bežným vlekom. „Stredisko je absolútnou špičkou v oblasti lyžovania na Slovensku. Doteraz mu však chýbalo centrum s pešou zónou, obchodmi, na ktoré sú dovolenkári vo svete zvyknutí. Touto zimnou sezónou teda vstupujeme aj do prvej etapy projektu realitného centra Jasná a pred obľúbeným klubom Happy End vzniká námestíčko s názvom World Cup Plaza. Práve v týchto miestach sa počas svetového pohára v lyžovaní žien žrebovali štartovné čísla slalomu, v ktorom následne obsadila výbornú tretiu priečku naša reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej a zároveň jeden z krstných otcov nového námestia. Námestie v Jasnej pokrstili snehom priamo zo snežného dela.

Komfortnú prepravu lyžiarov medzi strediskami bude aj túto zimu zabezpečovať bezplatná doprava Ski & Aqua Busmi. „Zimná sezóna na Liptove je predovšetkým o lyžovačke, aj preto budú opäť premávať po Liptove linky našich bezplatných Ski & Aqua Busov. Táto aktivita je dôležitá z pohľadu komfortnej prepravy lyžiarov, či už sú ubytovaní v Liptovskom Mikuláši, v Liptovskom Jáne, na Lúčkach, v Bešeňovej alebo v Ružomberku. Našim dlhodobým cieľom je dotiahnuť dovolenkárov z hlavných centier turizmu aj do centier miest. Pilotne preto túto zimu štartujeme linku City Bus, ktorá bude každú stredu počas sezóny voziť ľudí z Jasnej do Liptovského Mikuláša za zábavou, kultúrou, či dobrým jedlom,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Novinkou regionálnej dopravy je okrem City Busu aj posilnenie spojov v kritických časoch a prehľadnejšia forma grafikonov, ktorú návštevníci Liptova určite ocenia. Pre dovolenkárov ubytovaných v okolí Ružomberka je zaujímavé aj lyžiarske stredisko Malinô Brdo, ktoré do aktuálnej zimnej sezóny vstúpi s novinkami v oblasti doplnkových služieb. Detská škôlka bude lákať aj na večerné lyžovanie a snowtubing. Živo bude v stredisku aj večer vďaka večerným párty každú stredu a sobotu v Dojazd Pube Hrabovo. Bežeckí lyžiari pri kvalitnej prírodnej snehovej pokrývke ocenia aj upravenú bežeckú stopu v lokalitách Hrabovskej a Čutkovskej doliny, a to vďaka novému stopovaču, ktorý bol nakúpený z prostriedkov oblastnej organizácie.

Obľúbená liptovská regionálna karta vstupuje do zimnej sezóny s ďalšími vylepšeniami. Z bežnej karty zliav sa stal vernostný projekt, ktorý prináša návštevníkom Liptova mnoho výhod. Okrem zliav na rôzne služby a vstupy na atrakcie si klienti zbierajú na svojej Liptov Region Card (LRC) aj body, vďaka ktorým sa dostávajú do týždenného žrebovania o atraktívne ceny. Na klientov čaká túto zimu až 46 rôznych typov výhod v 7 oblastiach od lyžovania, cez zľavy v múzeách až po zľavy v reštauráciách. Od zimnej sezóny budú môcť klienti LRC využívať aj sieť bezplatných wifi pointov. Prvé dve miesta, kde OOCR REGION LIPTOV zriadi bezplatný internet pre klientov, je Kontaktná ZOO a Park MINI SLOVENSKO.

Liptov bude spojený so svetom túto zimu aj letecky. Nízkonákladový letecký dopravca z Maďarska WizzAir bude spájať Londýn s Popradom tromi letmi týždenne v stredu, piatok a v nedeľu. Lietadlo airBaltic poletí z lotyšskej Rigy do Popradu každú sobotu v termíne 17. 12. 2016 až 11. 3. 2017.

„Zimná sezóna má pre nás tri top obdobia. Sú to Silvestrovské pobyty, obdobie veľkonočných sviatkov a samozrejme jarné prázdniny. Marketingovú kampaň sústredíme na naše ťažiskové trhy Slovensko, Poľsko a Česko. Obdobie prázdnin využívajú na pobyty na Liptove okrem domácich Slovákov najmä naši susedia z Česka a Poľska. Počas zimy bude na Liptove aj veľa rôznych podujatí, ktoré tiež môžu prispieť ku komplexnosti našej ponuky atrakcií a zábavy. Spomeniem napríklad konské pólo v Liptovskom Hrádku či Season Surprise v stredisku Jasná,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Špecifikom regiónu Liptov je jeho bohatá ponuka atrakcií. Aj v mrazivej zime sa môžu návštevníci zohriať v tunajších akvaparkoch GINO Paradise Bešeňová a Tatralandia. Liečivá minerálna voda a zdravie prinavracajúce procedúry čakajú na dovolenkárov v Kúpeľoch Lúčky a v tunajšom Aqua Vital Parku. Podľa snehových podmienok sa lyžuje nielen v Jasnej a na Malinom Brde, ale aj v menších strediskách Závažná Poruba Opalisko, Žiarska dolina Dolinky či v mestskej časti Liptovského Mikuláša v Iľanove. Aj počas zimy sú dostupné jaskyne. Historické centrá miest Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok pozývajú do múzeí či na potulky po tunajších uličkách. Ani sneh a zima nebráni tomu, aby sa návštevníci prišli pokochať do MINI SLOVENSKA, parku miniatúrnych stavieb v Jánskej doline či do atraktívnej ZOO Kontakt v Liptovskom Mikuláši, kde návštevníci zblízka nazrú do života viac ako 400 stoviek zvierat. Kvalitná kuchyňa zase poteší návštevníkov Liptova v tunajších reštauráciách aj tradičných kolibách.

Liptáci oficiálne odštartovali zimnú sezónu. Tak, ako sa to na poriadnu zimu patrí, aj s výdatnou nádielkou snehu. Raritou bol v deň oficiálneho otvorenia sezóny biely lev z liptovskomikulášskej kontaktnej ZOO s príznačným menom Snow. Aj tento Sneh potvrdil, že sneh nájdu na Liptove dovolenkári v každom ročnom období.

Načítať viac
Simple Follow Buttons
Simple Share Buttons